polski english français deutsch italiano nederlands

Dofinansowanie prac konserwatorskich

Dofinansowanie prac konserwatorskich w kościele pw. Św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jesienią 2022 r. są wykonane prace konserwacyjne w zakrystii kościoła św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny w Dziekanowicach, dofinansowywane ze środków Ministerstwa Straw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji z Funduszu Kościelnego na konserwację i remonty obiektów sakralnych i kościelnych o wartości zabytkowej.

Zadanie nosi nazwę „Prace konserwatorskie przy rekonstrukcji kamiennej posadzki w kościele pw. św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny  w Dziekanowicach”.

Wartość dofinansowania opiewa na 40 000,00 zł, a całkowita wartość zadania wynosi 48 581,00 zł.

Prace polegają na rekonstrukcji posadzki z wykonaniem przepony izolacyjnej i wymianą płyt cementowych na płyty z piaskowca „Morawica”.

 

Dofinansowanie prac konserwatorskich w kościele pw. Św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Również jesienią 2022 r. zostały podjęte prace konserwacyjne barokowych ławek, stanowiących wyposażenie romańskiego kościoła pw. św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny w Dziekanowicach dofinansowywane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach dotacji z Programu Ochrona Zabytków.

Zadanie nosi nazwę „Dziekanowice, kościół pw. św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny, XII-XVIII w., konserwacja i restauracja barokowych ławek”.

Wartość dofinansowania opiewa na 95 000,00 zł, a całkowita wartość zadania wynosi 100 160,72 zł.

Prace polegają na zatrzymaniu procesu degradacji, następnie zabezpieczeniu, zachowaniu i utrwaleniu substancji zabytku poprzez usunięcie przekształceń i wtórnych nawarstwień oraz rekonstrukcję brakujących elementów. Po nadaniu poszczególnym ławkom pierwotnego wyglądu pod względem kolorystyki i faktury całość wymaga umieszczenia i skompletowania w miejscu docelowym, czyli w nawie kościoła, na wcześniej przygotowanych, częściowo oryginalnych i odnowionych, a częściowo zrekonstruowanych podestach.

Ochrona zabytków

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.