polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 4 listopada 2006

Sw. Leon Wielki papież

Po śladach Świętych

LEON WIELKI PAPIEŻ

    Urodził się pod koniec IV wieku w prowincji Toskania (Włochy). O jego dzieciństwie wiemy niewiele. W młodości zdobył doskonałe wykształcenie w rzymskiej retoryce. Św. Leon postanowił swoje życie poświęcić na służbę Bogu i Jego Kościołowi, dlatego przyjął święcenia diakonatu. Papież Celestyn I podniósł św. Leona do godności archidiakona rzymskiego i wyznaczał go do spełniania ważnych misji kościelnych. Często pełnił misje poselskie z polecenia papieża. 
    Urodził się pod koniec IV wieku w prowincji Toskania (Włochy). O jego dzieciństwie wiemy niewiele. W młodości zdobył doskonałe wykształcenie w rzymskiej retoryce. Św. Leon postanowił swoje życie poświęcić na służbę Bogu i Jego Kościołowi, dlatego przyjął święcenia diakonatu. Papież Celestyn I podniósł św. Leona do godności archidiakona rzymskiego i wyznaczał go do spełniania ważnych misji kościelnych. Często pełnił misje poselskie z polecenia papieża.




sobota, 4 listopada 2006

Kardynał Dziwisz w Dziekanowicach

Kardynał Dziwisz u Matki Bożej w Dziekanowicach

    W sam dzień święta Matki Bożej Dziekanowskiej (11.10) przeżywaliśmy w tym roku uroczysty odpust ku czci naszej Matki i Królowej, Pani Dziekanowskiej. Był to niezwykły odpust, gdyż chcieliśmy podziękować Bogu i Matce Najświętszej za ogrom dobrodziejstw jakie tu w Dziekanowicach spływały na nas i na naszych ojców. W tej jednej uroczystości chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność szczególnie Matce Bożej, która wybrała to Dziekanowskie Wzgórze, by tu rozdzielać łaski Boże swoim dzieciom.




sobota, 4 listopada 2006

Nieustająca Nowenna do Matki Bożej Dziekanowskiej

                                  Niektóre podziękowania i prośby (wrzesień 2006 r.) 
   Mateczko ukochana dziś w dniu moich urodzin chcę Ci podziękować za wszelkie łaski otrzymane, za zdrowie moje i moich najbliższych. Prowadź nas w dalszym ciągu do Boga w wierze, miłości i nadziei. Błogosław mojemu mężowi i synkowi. Twoja czcicielka. * Najświętsza Pani, przychodzimy tu do Ciebie prosić Cię o dar rodzicielstwa. Ty jesteś Matką i najlepiej rozumiesz bycie nią. Ty wiesz, że kobieta najpełniej realizuje się przez macierzyństwo a mężczyzna przez ojcostwo. Przychodzimy do Ciebie, bo jak nikt inny znasz Twojego ukochanego Syna a naszego Pana. To On na Twoją prośbę przemienił wodę w wino. I to On na Twoją prośbę może obdarzyć nas cudem rodzicielstwa. Ela z Krakowa i Wiesiu z Poznania.




sobota, 14 października 2006

Czternasty Zjazd Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej

Już po raz czternasty spotykamy się za Zjeździe rodzin w Kalwarii, pogoda dopisała. Sucho i słonecznie, wymarzony czas do pielgrzymowania po kalwaryjskich „Dróżkach”. Jak co roku od wielu lat sporo małżeństw z dziećmi i osób starszych z naszej parafii bierze udział w tym spotkaniu diecezjalnym aby się wspólnie modlić, o trwałość rodziny i katolickie wychowanie dzieci.
Przy pierwszej stacji u Piłata pielgrzymów przywitał w imieniu J.E. ks. kard. Stanisława Dziwisza czcigodny ks. Jacek Konieczny Duszpasterz Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Odczytał słowa kardynała skierowane do pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry w Chrystusie! Jako Biskup Krakowski pragnę przywitać i pobłogosławić każde małżeństwo i każdą rodzinę oraz oddać ją w macierzyńską opiekę Maryi, Dobrej Matki. Dziś jestem w Bawarii przy Piotrze naszych czasów, Papieżu Benedykcie XVI, lecz myślą i sercem jestem z Wami. Modlę się za wszystkich kalwaryjskich pielgrzymów, za każdego i każdą z Was, by dobry Bóg wszystkim rodzinom dał miłość. Na początki Drogi Krzyżowej przypominam słowa Papieża Benedykta XVI: „Trwajcie mocni w wierze”. Jako wasz Pasterz proszę Was trwajcie zawsze przy Chrystusie. Budujcie swoje małżeństwo i rodzinę na skale, którą jest Bóg – Jezus Chrystus. Niech Maryja, Pani Kalwaryjska, prowadzi Was po kalwaryjskich Dróżkach, po śladach swojego Syna niosącego Krzyż Miłości. Niech ten Krzyż – Boże światło i moc – rozbłyśnie w każdym sercu, w każdym małżeństwie i każdej rodzinie. Maryjo, nasza Matko, pomagaj nam, kalwaryjskim pielgrzymom, budować dom naszego życia, małżeństwa i rodziny z Chrystusem i na Chrystusie i daj nam radość życia w szczególnej rodzinie.


sobota, 14 października 2006

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak ukochać modlitwę różańcową, bym jej nigdy nie zaniedbała, by się stała moją codzienną potrzebą. Niech ta ewangeliczna modlitwa stanie się coraz silniejszą więzią, łączącą mnie z Jezusem i z Tobą, hołdem dziecięcej pobożności i miłości, umocnieniem i zachętą do radosnego i sumiennego wypełniania obowiązków w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna.
Spraw, aby rozważanie Tajemnic Waszego życia wprowadzało mnie w duchowe głębie, gdzie rozum, wola i uczucia pozwalają ogarnąć się i przeniknąć sprawami Bożymi. W świetle świętych Tajemnic Różańcowych ukazuj mi Matko powagę życia ziemskiego, które przygotowuje mi los wieczny, więc powinno być godne, czyste i szlachetne.


sobota, 14 października 2006

Aniołowie

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
                                                                          Aniołowie
Więcej o nich nie wiemy, niż wiemy, to po prostu nie nasze piętro istnienia. To zaś, co o nich możemy powiedzieć, wynika z Biblii i naszego skromnego doświadczenia, a także ze świadectwa ludzi świętych.
Przebywanie w obecności Boga tak udoskonala anielską naturę, że piękno ich osobowości mogłoby odwrócić naszą uwagę od samego Boga. Niemożliwe jest nie zafascynować się ich pięknem, jeśli się ma słabą relację z Bogiem. Oni o tym wiedzą i dlatego stoją w cieniu po naszej lewej stronie.
W Biblii często obecność anioła i Boga przenikają się, ale dzieje się tak dlatego, ponieważ natura anioła jest przezroczysta jeszcze bardziej niż świętego człowieka i obecność jego jest jak okno dla obecności Bożej. Anioł Boga nie zasłania (por. Rdz 22,12). Człowiekowi jest bardzo trudno odróżnić obecność anioła od obecności Boga, gdyż anioł jest zupełnie otwarty na Boga. Jest czysty jak szkło, przez które widać to, co jest za nim, choć samo szkło trudno dostrzec. Anioł jest tak skromny, że aż przezroczysty dla Boga.






Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.