polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 28 listopada 2021

1 Niedziela Adwentu

28.11.2021 r.

Ostatni listopadowy Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w naszym kościele w dni powszednie adwentu o godz. 1800. Dzieci i uczniowie będą otrzymywać pamiątki udziału w tych nabożeństwach.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła 
  • W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W sobotę ‑ wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła
  • W poniedziałek 6 XII – uroczystość św. Mikołaja, biskupa, patrona zabytkowego kościoła i naszej parafii. Msze święte o godz. 700 i 900 w Sanktuarium oraz o godz. 1800 w kościele romańskim. Uroczystą Eucharystię o g. 1800 odprawi i kazanie wygłosi nasz rodak Ks. Józef Małota, proboszcz Podstolic, który w tym roku obchodzi Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Składka w tym dniu przeznaczona na instalację nagłośnienia wewnątrz i na zewnątrz zabytkowego kościoła.

 

W I czwartek miesiąca spowiedź rano 630 – 700 i po południu 1700 – 1800. Po Mszy o 1800 Godzina Święta, następnie cicha adoracja i Msza św. o godz. 2000 z kazaniem w ramach Wieczoru Jana Pawła II.

 

W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Spowiedź jak w I czwartek. Od godz. 1500 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na rozpoczęcie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W I sobotę:   1) zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. godz. 700;

                    2) odwiedziny chorych od godz. 900; przed Świętami odwiedzimy jeszcze tych, którzy
                     wyrażą taką wolę i zgłoszonych dodatkowo;

                    3) o godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu
                    Sercu NMP.

 

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii świece "Caritas" Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone w całości na potrzeby parafii.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji parafian i naszego Sanktuarium: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

W Raciborsku całonocne czuwanie różańcowe z soboty na niedzielę. Szczegóły na plakacie.

 

Komunikaty Pana Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce:

 

1) Kolejna, ważna akcja krwiodawstwa w poniedziałek, 6 XII w godz. od 800 do 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce. Trzeba mieć dowód tożsamości ze zdjęciem.

 

2) Starostwo Powiatowe w Myślenicach przeprowadziło modernizację ewidencji gruntów i budynków. Osoby posiadające grunty na terenie tutejsze gminy powinny sprawdzić czy dokonane zmiany powodują dla nich obowiązek złożenia stosownych formularzy do celów podatkowych więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy na pierwszym piętrze pokój 115 lub telefonicznie. Całość komunikatu w gablocie.

 

Wójt gminy Gdów zaprasza mieszkańców i organizacje społeczne do włączenia się w akcję pomocy humanitarnej na rzecz osób potrzebujących. Pełna treść komunikatu w gablocie.

 

Na cmentarzu zgubiono emeryturę. Znalazcę prosimy o kontakt w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku oraz na ubogich.

 

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantkom i solenizantom, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.