polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 27 listopada 2022

1 Niedziela Adwentu

27.11.2022 r.

Roraty w naszym kościele w dni powszednie adwentu o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich do udziału, zwłaszcza dzieci i uczniów z lampionami, którzy będą otrzymywać pamiątki udziału w tych nabożeństwach.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W środę – święto św. Andrzeja, apostoła 
  • W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W niedzielę ‑ wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła

 

W I czwartek miesiąca spowiedź rano 630 – 700 i po południu 1700 – 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 Godzina Święta, następnie cicha adoracja i Msza św. o godz. 2000 z kazaniem w ramach Wieczoru Jana Pawła II. Gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II. Kazanie w czasie Eucharystii o 2000 poświęcone jest przypominaniu i pogłębianiu nauczania św. Jana Pawła II, do czego zachęca Ks. Abp Marek Jędraszewski w obliczu fali ataków medialnych na osobę i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka.

W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Spowiedź jak w I czwartek. Od godz. 1700 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, kontynuowana po Mszy wieczornej do godz. 2000.

W I sobotę Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1800. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych, które zostają przesunięte na czas przedświąteczny. Dokładny termin zostanie podany w 4 Niedzielę Adwentu.

 

Mszę świętą odpustową ku czci św. Mikołaja odprawi nasz rodak ks. Marcin Sędzik, przeżywający w tym roku 10 rocz. święceń kapłańskich. Będzie ona miała miejsce we wtorek, 6 XII o godz. 1800 w starym kościele. Serdeczne zapraszamy, zwłaszcza najmłodszych.

 

W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, którego kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Modlimy się za wszystkie ofiar tamtej zbrodni i w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o pokój w Ukrainie oraz w intencji ofiar zbrodniczych działań Rosji w latach 30-tych i obecnie: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny; w sobotę - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 

Spotkanie członków nowej Róży MB Królowej Pokoju w środę po Nowennie.

 

Społeczność Szkoły Podstawowej im T. Kościuszki w Nowej Wsi organizuje kiermasz ciast w niedzielę 4 grudnia. Dochód przeznaczony będzie na leczenie jednego z uczniów szkoły. Ciasta będzie można zakupić po każdej Mszy świętej. Serdecznie zachęcamy do udziału. 

 

Nasza Parafia włączyła się w akcję Paczuszka dla Maluszka, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Od I Niedzieli Adwentu można zabrać ze sobą papierową bombkę z choinki przed kościołem, na której znajdują się informacje odnośnie akcji. Dodatkowe informacje w zakrystii i na plakatach.

 

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne i najprawdopodobniej świece "Caritas" Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które póki co nie dotarły jeszcze do parafii. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku oraz na ubogich.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego Adwentu i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.