polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 1 marca 2020

1 Niedziela Wielkiego Postu

1.03.2020 r. 

      Dzisiaj Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 1100 i pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1500.

  • · W środę – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, patrona archidiecezji krakowskiej
  • · W sobotę – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

     W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek i piątek spowiedź w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

     W czwartek po południu w ramach Wieczoru św. Jana Pawła modlitwa za nienarodzonych od 1830 do 1930, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem.

W piątek o 1800 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po niej Eucharystia.

     W sobotę rano Msza i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 700; po Mszy świętej ważna zbiórka ministrantów i lektorów.

     Odwiedziny chorych od godz. 900.

     Przygotowanie bezpośrednie młodzieży do Bierzmowania wg następującego harmonogramu: spotkanie dzisiaj o godz. 1800, w środę po Nabożeństwie i w czwartek o godz. 1700; spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków ‑ w piątek o godz. 1600; obowiązkowa próba wraz ze świadkami w piątek po Mszy św. wieczornej; sprzątanie i dekorowanie kościoła wraz z otoczeniem w sobotę od godz. 900.

      Bierzmowanie będzie miało miejsce w sobotę, 7.III o godz. 1800; szafarzem będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Zdzisław Błaszczyk.

      Modlitwa Róż Różańcowych w intencji kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

      Parafia Raciborsko zaprasza na cykliczne nocne czuwanie modlitewne z Maryją w sercu i Różańcem w ręku w intencji dzieci i młodzieży. Rozpoczęcie Mszą św. 7.III o godz. 1800. Różaniec od 1900 do 700. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach.

      Zapisy do przedszkola i I klasy Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach będą trwać od 2 do 13 marca br.

      W Biuletynie i na stronie internetowej informacja Ministra Zdrowia w sprawie koronawirusa.

      Gratulujemy młodszym lektorom za zajęcie 1. miejsca w rejonowym turnieju piłki nożnej halowej i awans do etapu diecezjalnego.

      Skarbonki na jałmużnę dla rodzin dostępne przy wyjściu z kościoła. Zwrot w Niedzielę Palmową.

      Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

 

KOMUNIKAT MINISTRA ZDROWIA W SPRAWIE KORONOWIRUSA

 

      Szanowni Państwo

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.