polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 28 czerwca 2020

13 Niedziela Zwykła

28.06.2020 r. 

 

      Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁ
     Składka przeznaczona na "świętopietrze".
  • W piątek – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
  • W sobotę – ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI METROPOLITALNEJ W KRAKOWIE     

       Porządek Mszy świętych dzisiaj: 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1600.
Od lipca o godz.: 700, 900, 1100 i 1600.

       Nabożeństwo czerwcowe ‑ dzisiaj o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
We wtorek, 30.VI, zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.

       W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź  w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

      W czwartek w ramach Wieczoru św. Jana Pawła II modlitwa za nienarodzonych od 1830 do 1930, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami.

      W sobotę Msza święta w intencji chorych z Róż Różańcowych i zmiana tajemnic o godz. 700.

      Odwiedziny chorych:
1)   ks. Paweł odwiedzi chorych w poniedziałek, czyli jutro (29.VI) od godz. 900;
2)   ks. proboszcz w sobotę (4.VII) od godz. 900.
W przypadku rezygnacji z odwiedzin prosimy o zgłoszenie.

       Dyżur Różańcowy w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji: poniedziałek - Róża świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża św. Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

       W I sobotę 4.VII całonocne czuwanie różańcowe w kościele w Raciborsku w intencji mieszkańców naszych miejscowości. Szczegóły na plakacie.

       Decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego zostanie w przyszłą niedzielę przeprowadzona zbiórka do puszek w celu solidarnego wsparcia poszkodowanych w wynika zalań i podtopień, jakie wystąpiły m.in. w województwie małopolskim.

       Dzisiaj o godz. 1100 Msza św. w intencji ks. Pawła z okazji imienin. Życzymy mu obfitych łask Bożych na drodze kapłańskiego życia, w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i wielkiego Patrona ‑ św. Pawła.

       Pani Lucyna Górecka złożyła rezygnację z funkcji kronikarza Akcji Katolickiej, którą z oddaniem pełniła przez kilkanaście lat. Dziękujemy bardzo za ten piękny i ofiarny, osobisty wkład w życie Akcji Katolickiej a pośrednio całej parafii i Kościoła. Nie oznacza to końca zaangażowania na rzecz Akcji Katolickiej, a tym bardziej innych wspólnot, w których Pani Lucyna była jest i pozostaje. Na dalszy czas modlitwy i pracy dla parafii życzymy zdrowia, światła Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego.

       Dzisiaj wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej. Mamy nadzieję, że nie trzeba nikogo zachęcać do głosowania, które jest wypełnieniem patriotycznej powinności, wynikającej także z prawa Bożego i naturalnego. Módlmy się o mądrość i światło Ducha Świętego dla głosujących i błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.

       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w różnej formie na rzecz parafii i Sanktuarium.

       Wszystkim solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na dzisiejszą niedzielę, nadchodzący tydzień i całe wakacje oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.