polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 3 lipca 2022

14 Niedziela Zwykła

3.07.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
  • · W poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • · W środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – W tym dniu przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych
  • · W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

 

W czwartek 7 VII zapraszamy na „Wieczór Św. Jana Pawła II”. Po Mszy św. o godz. 1800 Godzina Święta: 1830 ‑ 1930; następnie adoracja w ciszy i o godz. 2000 Msza św. z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

 

W sobotę, 9 VII odwiedziny chorych z rejonu ks. Michała ‑ od godz. 900.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji pracujących na roli, w sadach i ogrodach oraz o dobrą pogodę i urodzaje. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 

W czasie wakacji, czyli w miesiącu lipcu i sierpniu, będzie odprawiana Msza św. w zabytkowym kościele św. Mikołaja i św. Marii Magdaleny w niedzielę o godz. 1900. W trzecią niedzielę miesiąca (tj. 17 VII i 21 VIII) będzie to Msza w wersji łacińskiej. Zapraszamy od dzisiaj do udziału parafian i gości spoza parafii.

 

W lipcu Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic przeprowadzą w naszej parafii akcję zbiórki elektrośmieci, która pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy. Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) będzie miał miejsce w piątek 29 lipca o godz. 1000. Do tego czasu można składać zużyty sprzęt na parkingu obok figury św. Antoniego. Można uczynić to w środę 27 VII i czwartek 28 VII w ciągu dnia oraz w piątek 29 VII przed godz. 1000. W gablocie znajduje się plakat oraz szczegółowa lista rodzaju sprzętu podlegającego zbiórce.

 

Dzisiaj po Mszach świętych zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz Kuby Mistarza z parafii Wiśniowa.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (nie będzie adoracji po Mszy św. o godz. 1900 w zabytkowym kościele).

 

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.