polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 17 lipca 2022

16 Niedziela Zwykła

17.07.2022 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • · W środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • · W piątek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. MARII MAGDALENY – na terenie naszej parafii nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte będą o godz. 700, 900 (w zabytkowym kościele) i 1800.
  • · W sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji naszej Parafii i Sanktuarium. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

 

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Sumę o godz. 1100 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Marek Ślęczka, nasz rodak, który w tym roku obchodzi 20 lecie kapłaństwa.

W tym dniu również poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców i podróżujących po każdej Mszy świętej.

 

We wszystkie niedziele lipca i sierpnia odprawiana jest Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 1900. Dzisiaj będzie w języku łacińskim. W zakrystii są dostępne książeczki z tekstami Mszy św. po łacinie i po polsku.

 

W sobotę 27 sierpnia organizowana jest przez Akcję Katolicką pielgrzymka do Wadowic. W programie zwiedzanie Muzeum – Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, Eucharystia w kościele, do którego uczęszczał i wizyta w klasztorze OO. Karmelitów na tzw. Górce w Wadowicach. W związku z koniecznością rezerwacji biletów do muzeum zapisy będą trwały do czwartku 11 sierpnia włącznie. Łączny koszt ok. 75 zł.

 

Ks. Abp Metropolita Krakowski zaprasza do udziału w 42. Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pełny tekst w gablocie.

 

Można wziąć udział w konkursie literackim „Uchodźcy i my. Twoja opowieść”. Informacje szczegółowe w zakrystii.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Martynie Dębowskiej i Piotrowi Adamusowi za kwiaty w kościele i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej oraz wielu łask za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.