polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 22 lipca 2019

16 Niedziela Zwykła - Uroczystość Św. Marii Magdaleny

21 lipca 2019 r.

1.  Dziękujemy Księdzu Marianowi Błaszczykowi, proboszczowi Rudnika w dekanacie Sułkowice, związanemu poprzez tatę i śp. mamę oraz krewnych z naszą parafią, za przewodniczenie dzisiejszej sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Ks. Marian przeżywa w tym roku 25-lecie kapłaństwa. Z tej okazji życzymy mu obfitości darów Ducha Świętego ku dalszemu rozwijaniu charyzmatu kapłaństwa, błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym oraz opieki MB Dziekanowskiej.

2.  Kalendarz liturgiczny: 

  • W poniedziałek – uroczystość św. Marii Magdaleny
  • We wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • W środę ‑ wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • W czwartek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców
  • W piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP 

3.  Dyżur różańcowy w intencji dobrego i owocnego przeżywania wakacji i urlopów: poniedziałek – Róża Najświętszej Rodziny; wtorek – Róża Matko Bożej Dziekanowskiej; środa – Róża Świętego Józefa; czwartek – Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek – Róża Matko Bożej Nieustającej Pomocy; sobota – Róża Matko Bożej Anielskiej.

4.  W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa zapraszam na poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę, 28.VII, po każdej Mszy świętej.

5.  Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną i inne ofiary na kościół.

6.  Ministranci będą zbierać za tydzień po Mszach świętych intencje omadlane w czasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę oraz ofiary na nagłośnienie, zakupione przez opiekuna grupy, ks. Tomasza Jajecznicę.

7.  W III Rocznicę spotkania z papieżem Franciszkiem  będzie miał miejsce szereg wydarzeń religijnych w dniach 27-28.07.2019 na Campus Misericordiae w Wieliczce-Brzegach, na które zapraszana jest młodzież i nie tylko. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

8.  Prosimy o podjęcie dyżuru w sanktuarium przedstawicieli rodzin z Jankówki nr-y: 60, 13, 71, 54, 11, 21, 2, 89, 78, 14, 98.

9.  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i uświetnienie dzisiejszego odpustu, a mianowicie paniom za kompozycje kwiatowe w kościele, panu kościelnemu za wywieszenie flag, współpracę przy dekoracji i koordynację prac przy kościele, panom i paniom (zwłaszcza z Apostolatu Margaretka) za troskę o estetyczny wygląd krzewów i zieleni na placu kościelnym i przy plebanii.

      Dziękuję, orkiestrze, panu organiście, panu Józefowi, scholi, ministrantom i lektorom, pocztom sztandarowym OSP, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom, młodzieży
i dorosłym w strojach regionalnych, niosącym sztandary i feretrony oraz wszystkim uczestniczącym w Mszach świętych i procesji za stworzenie i ubogacenie dzisiejszej liturgii. Dziękuję kapłanom przybyłym
z dekanatu na odpust i księżom miejscowym.

      Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za uczczenie naszej Patronki i wspólną modlitwę.            Niech św. Maria Magdalena wyprasza wszystkim liczne łaski płynące ze spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.

            Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego odpustu.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.