polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 28 lipca 2019

17 Niedziela Zwykła

28 lipca 2019 r.

17  Niedziela  Zwykła  ‑  28 lipca 2019 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Marty
  • W środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • W czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • W niedzielę ‑ wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

 

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców i podróżujących. Składane przy tej okazji ofiary będą wsparciem dla misjonarza z Tanzani, ks. Piotra Pawlusa.

 3. W środę, 1.VIII ‑ 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Uczmy się patriotyzmu od tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 4. W tym tygodniu dni Eucharystyczne. W I czwartek i I piątek  spowiedź  630 ‑ 700 oraz 
1700 – 1800.  W czwartek ‑ wieczór  św. Jana Pawła II: od godz. 1830 – 1930 Godzina Święta prowadzona przez  obrońców życia. Od 1930 – 2000 adoracja w ciszy. O godz. 2000 Msza święta i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. W I sobotę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 700; odwiedziny chorych od godz. 900.

 5. Dyżur różańcowy w intencji żniw i o dobre plony: poniedziałek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek – Róża Świętej Rity; środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek – Róża świętej Faustyny; piątek – Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota – Róża św. Jana Pawła II.

 6. W sobotę, 3.VIII, dyżur w sprawach związanych z cmentarzem od 800 do 1000..

 7. Pielgrzymka parafian do Kalwarii będzie miała miejsce w piątek, 16.VIII. Można wybrać jeden z dwóch wariantów: 1) dłuższy z udziałem w Dróżkach, Nieszporach i procesji Zaśnięcia NMP – wyjazd z placu przykościelnego o godz. 400; koszt ok. 30 zł (organizatorem doświadczony Przewodnik Kalwaryjski); 2) krótszy z udziałem w procesji Zaśnięcia MB – wyjazd o godz. 12.30, powrót po Mszy św., mile widziane stroje krakowskie (organizatorem Akcja Katolicka). Zapisy na obydwa warianty pielgrzymki w zakrystii.

 8. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą w dniach 2 i 3 sierpnia po Mszy św.

Dzisiaj natomiast można składać intencje modlitewne, w których pielgrzymi będą się modlić. Służba liturgiczna przyjmuje równocześnie dobrowolne ofiary na nagłośnienie pielgrzymkowe.

 9. Sierpień miesiącem trzeźwości. Postawą abstynencji, a przynajmniej trzeźwości, pomóżmy naszym braciom i siostrom uwikłanym w problem alkoholowy.

 10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. Państwu Młodym: Anecie i Jerzemu oraz Katarzynie i Szymonowi dziękujemy za kwiaty w kościele  i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w życiu małżeńskim i rodzinnym.

      O podjęcie dyżuru w tym tygodniu prosimy mieszkańców spod wyznaczonych  n-rów z Jankówki.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.