polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 grudnia 2021

2 Niedziela Adwentu

5.12.2021 r.

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty jutro, 6 XII, o godz. 700 (bez kazania), w sobotę, 11 XII, o godz. 1900, w pozostałe dni powszednie o godz. 1800.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – uroczystość św. Mikołaja, biskupa, patrona zabytkowego kościoła. Msze święte o godz. 700 i 900 w Sanktuarium oraz o godz. 1800 w kościele romańskim
  • · We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • · W środę (8 XII) ‑ uroczystość niepokalaneg poczęcia najświętszej maryi panny – Msze święte o godz. 700, 900  i  1800.
    O godz. 1200 nabożeństwo „Godziny łaski.
    Dzieci klasy III zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której otrzymają poświęcone medaliki.
  • W piątek – wspomnienie NMP Loretańskiej

 

W sobotę, 11 XII, zapraszamy na Wieczór Maryjny. O godz. 1800  Różaniec,
1830 – konferencja, 1900  – Eucharystia z procesją Maryjną.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji obdarowywanych prezentami, szczególnie dzieci i młodzieży: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w tym za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej oraz św. Mikołaja.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.