polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 16 kwietnia 2023

2 Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

16.04.2023 r.

      Otworzyłem swe serce jako żywe źródło miłosierdzia, niech z niego czerpią wszystkie dusze życie, niech się zbliżą do tego morza miłosierdzia z wielką ufnością...(słowa Jezusa zapisane w "Dzienniczku" Św. Siostry Faustyny – Dz.1520)

 

 

Dzisiaj zawierzamy świat Bożemu Miłosierdziu. Do południa będzie to w ramach Mszy świętej, dodatkowo na Mszy św. o godz. 1100 oddamy cześć obrazowi Jezusa Miłosiernego. Po południu Akt zawierzenia świata odmówimy o godz. 1530 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Duchowo łączymy się z centralnymi uroczystościami w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Obecna niedziela kończy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, a rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia (składka na potrzeby Caritas).

Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać 15. Tydzień Biblijny.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji ofiar zbrodni i przemocy. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

I Komunię Świętą klas III-cich będziemy przeżywać 21 maja na Mszy św. o godz. 1100.

Bierzmowania udzieli naszej młodzieży JE Ks. Biskup Zdzisław Błaszczyk w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja o godz. 1800.

 

Dzieci i uczniów, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, prosimy o przekazanie plansz z pamiątkami udziału w tych nabożeństwach w szkołach na religii lub w zakrystii. Prosimy pamiętać o podpisach – imię, nazwisko i klasa.

 

W dniach od 10 do 17 maja br. Parafia w Węglówce organizuje samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie zwiedzanie Rzymu i miejsc związanych ze św. Franciszkiem i św. Ritą. Pełny program z cenami i kontaktem telefonicznym (tel. 730847678) w gablocie oraz na stronie www.parafiaweglowka.pl

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium. Zaległe podziękowanie dla pana Michała Bodziocha za transport uczniów z Winiar w czasie rekolekcji oraz dla rodziców i nauczycieli towarzyszących dzieciom i młodzieży. Wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach dziękujemy za udział.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium składane osobiście, na tacę czy na konto parafialne (numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii).

 

Parafianom i gościom życzymy obfitych łask ze zdroju Miłosierdzia Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

 

 

Ojcze Przedwieczny,

dla bolesnej Męki i Zmartwychwstania Twojego Syna,

miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.