polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 sierpnia 2020

21 Niedziela Zwykła

23.08.2020 r.

        Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Sylwana Jędrykę z zakonu Ojców Bernardynów, który ze współbratem prowadzi placówkę misyjną w Argentynie Puerto Libertad. Modląc się dzisiaj pod jego przewodnictwem za misje, wysłuchując słowa Bożego, które do nas głosi i udzielając materialnego wsparcia, mamy okazję choć w tak symbolicznym wymiarze zrealizować misyjność Kościoła, który tworzymy.

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • · W środę – uroczystość nmp częstochowskiej – Msze św. o godz. 700 i 1800
  • · W czwartek – wspomnienie św. Moniki
  • · W piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • · W sobotę– Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

        Po trzech latach posługi kapłańskiej opuszcza naszą wspólnotę ks. Paweł Odziomek, którego Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 27 sierpnia mianował wikariuszem w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Dziękujemy ks. Pawłowi za piękną i gorliwą pracę kapłańską i duszpasterską w tej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej wraz ze Świętymi Patronami Piotrem i Pawłem na czas dalszej posługi kapłańskiej w Trzebini. Pożegnanie ks. Pawła, podziękowanie i Msza św. w jego intencji będzie miała miejsce w środę 26 sierpnia – w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, o godz. 1800, na którą serdecznie zapraszamy.

         Na miejsce ks. Pawła ma przybyć ks. Michał Nędza, aktualnie wikariusz w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Sułkowicach, którego powitamy oficjalnie w niedzielę, 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 1100.

         Dyżur różańcowy w intencji Ks. Pawła i Ks. Michała oraz o pomyślny i bezpieczny powrót dzieci, młodzieży i dorosłych z wakacji: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Św. Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej, sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

         Pielgrzymka młodzieży do Kalwarii w sobotę 29.VIII – wyjazd bezpłatny o godz. 830.

         Również w sobotę 29.VIII pielgrzymka Róż Różańcowych do Pasierbca. Wyjazd o godz. 2000. Zapisy do środy.

         Dziękujemy Państwu Młodym: Monice i Rafałowi za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej we wspólnym życiu.

         Na pomoc dla mieszkańców zniszczonego Bejrutu zebrano w ubiegłą niedzielę 3930 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Młodzieży dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki i policzenie zebranych pieniędzy.

 

        Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium oraz na misje.

 

       Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, a Matka Boża Dziekanowska ma w swojej przemożnej opiece.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.