polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 27 sierpnia 2022

22 Niedziela Zwykła

28.08.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • · W czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • · W sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoł

 

Dzisiaj Dzień Dziękczynienia za świat Stworzony.

 

Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów szkół w Dziekanowicach, Nowej Wsi i Winiarach – w czwartek, 1.IX o godz. 900.

Spowiedź na rozpoczęcie roku i z racji pierwszego piątku: w środę od godz. 1700; w czwartek przed Mszą szkolną od 830, ponadto w godz. 630 – 730 i 1700 ‑ 1800; w piątek tak samo 630 – 700 i 1700 ‑ 1800.

 

W I czwartek – „Wieczór  św. Jana Pawła II”: po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, następnie adoracja w ciszy i o godz. 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.  

W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa.

Będzie zmiana w adoracji  Najświętszego Sakramentu w tym dniu – rozpoczęcie o godz. 1700; następnie kontynuacja po Mszy wieczornej do godz. 2000.

W I sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej.

Od godz. 900 odwiedziny chorych.

Wieczorem o godz. 1730 konferencja dla Róż Różańcowych; o godz. 1800 Msza św. i po niej Nabożeństwo I-sobotnie z Litanią do Matki Bożej, rozważaniem i jedną częścią Różańca.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Świętego Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Dzisiaj Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 1900. Następna będzie miała miejsce w trzecią niedzielę miesiąca 18 września.

 

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Medjugorie w niedzielę za tydzień (4 IX) o godz. 1800 w naszym kościele w Dziekanowicach. Po niej pielgrzymi wyruszają w drogę.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.