polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 4 września 2021

23 Niedziela Zwykła

5.09.2021 r. 

Kalendarz liturgiczny: 

  • · Dzisiaj – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
  • · W środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8.IX) –błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu
  • · W czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • · W niedzielę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

 

Dzisiaj dzień Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej i czas szczególnej pamięci o rodzinach w modlitwie.

W sobotę (11.IX) zapraszamy Wieczór Maryjny. O godz. 18:00 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 19:00 Msza św. z kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

Dyżur różańcowy w intencji rodzin: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej już za tydzień, 12 IX o godz. 1200 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W naszym kościele Msza św. dziękczynna za beatyfikację w przyszłą niedzielę 12 IX o godz. 1600.

Uczniów prosimy o przyniesienie do zakrystii podpisanych plansz z pamiątkami udziału w niedzielnej Eucharystii z zeszłego roku szkolnego.

Pan Burmistrz przypomina, ze jeszcze tylko do 30 IX trwa Narodowy Spis Powszechny. Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe. Spisać można się samodzielnie przez Internet w domu lub skorzystać ze stanowiska komputerowego w Urzędzie Gminy i Miasta w Dobczycach, gdzie pracownicy w razie potrzeby pomogą w wypełnieniu formularza. Jeszcze innym sposobem jest skorzystanie z pomocy Rachmistrza, z którym można konsultować się telefonicznie lub umówić na spotkanie w domu. Na stronie GUS podane są strony i numery telefonów, gdzie można i należy zweryfikować tożsamość osoby podającej się za Rachmistrza.

Bezdotykowa kropielnica przy głównym wejściu jest czasowo nieczynna z powodu awarii.

Planowane jest malowanie kościoła, w związku z czym mogą pojawić się pewne niedogodności w korzystaniu ze świątyni. Prosimy o wyrozumiałość.

Dziękujemy Państwu Młodym Sandrze Molendys i Wojciechowi Wójcik za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej w życiu małżeńskim.

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim  błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.