polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 15 września 2020

24 Niedziela Zwykła

13 września 2020 r.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • · We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • · W środę – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
  • · W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży
  • · W niedzielę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

       Dzisiaj XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii pod hasłem: Człowiek jest powołany do pełni życia.

       Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Wychowania. Korzystajmy z dostępnej prasy i różnych mediów katolickich oraz módlmy się za dzieci młodzież i wychowawców.

       W III piątek miesiąca modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa Miłosiernego w Najświętszym Sakramencie.

       Kandydatów do Bierzmowania z klasy VI, VII i VIII, ale także starszych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu Bierzmowania a chcieliby to uczynić, zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Stanisława Kostki w piątek, 18.IX o godz. 1800.  Od godz. 1730 okazja do spowiedzi. Zachęcamy do spowiedzi szczególnie uczniów szkoły w Dziekanowicach przed uroczystością poświęcenia nowego budynku szkoły. Po Mszy św. możliwe krótkie spotkanie organizacyjne. Od razu przypomnienie i prośba, by stosować zalecenia sanitarne: dezynfekcja, maseczki i dystans.

       Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci nowy budynek Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach w piątek, 25 września br. O godz. 1400 odprawi Mszę św. w kościele i o 1530 akt poświęcenia w nowej siedzibie szkoły. Więcej informacji za tydzień.

       Modlitewny dyżur różańcowy o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej, sobota - Róża świętej Faustyny.

       Dokładnie 250 lat temu miała miejsce cudowna obrona Jasnej Góry przez Kazimierza Pułaskiego. Z tej okazji będziemy gościć w niedzielę 20 września znanego z mediów historyka Piotra Boronia, który o godz. 16.45 będzie miał w naszym kościele wykład o niesamowitych wydarzeniach z 1655 i 1770 roku, a po każdej Mszy świętej będzie można nabyć książki o konfederacji barskiej i śpiewniki patriotyczne z jego dedykacją.

       Dzieci, dla których zabrakło pamiątek udziału w niedzielnej Eucharystii tydzień temu, mogą je otrzymać dzisiaj w zakrystii. Zapraszamy także po dzisiejsze pamiątki.

       Dziękujemy panu Pawłowi Nowakowi za zainstalowanie dodatkowego oświetlenia w zakrystii.

       Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium. Przypominamy, że II niedziela miesiąca to dzień składki na inwestycje planowane w parafii.

       Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.