polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 11 września 2022

24 Niedziela Zwykła

11.09.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • · We wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • · W środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • · W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • · W piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
  • · W niedzielę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży

 

W dniu Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej otoczmy modlitwą wszystkie rodziny, zwłaszcza przeżywające różne trudności.

 

Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Wychowania. Korzystajmy z dostępnej prasy i różnych mediów katolickich oraz módlmy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny dziś o godz. 1530.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Po Mszy wieczornej modlitwy o uzdrowienie z Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem Lurdzkim.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Świętego Józefa.

 

Dzieci i uczniów zapraszamy po pamiątki udziału w niedzielnej Eucharystii.

 

Radujemy się obecnością Księdza Biskupa Zdzisława, który przebywa aktualnie na urlopie i towarzyszy nam na modlitwie w czasie Eucharystii w dni powszednie. Natomiast w niedzielę najprawdopodobniej będzie celebrowała Mszę świętą w naszej Wspólnocie 25 IX o godz. 1100.

 

Konfesjonał dyżurny w Dobczycach wznowił działalność. Spowiedź od poniedziałku do piątku w godzinach 900 – 1030.

 

Sołtys Dziekanowice zaprasza mieszkańców na wiejskie zebranie, które odbędzie się w czwartek 15 września o godz. 18:30 w nowej szkole.

 

Zmarła mama naszego Pana organisty, śp. Anna Szczepaniec. Pogrzeb będzie jutro, 12 IX w Lubniu koło Zakopianki.  Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym o godz. 1500. Wcześniej o godz. 1400 Różaniec. Panu Andrzejowi składamy wyrazy serdecznego współczucia i zapewniamy o modlitwie w intencji mamy ‑ + Anny. Wszystkich, którzy chcieliby udać się na pogrzeb i skorzystać z wspólnego transportu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, by móc dobrać odpowiedni pojazd.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium. Przypominamy, że II niedziela miesiąca to dzień składki na inwestycje.

 

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.