polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 15 września 2019

24 Niedziela Zwykła - 15 września 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  •  Dzisiaj – wspomnienie NMP Bolesnej
  • W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża,
    i Cypriana, biskupa
  • W środę – święto św. stanisława kostki, patrona Polski
  • · W piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera,
    Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • · W sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • · W niedzielę ‑ wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

  2. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Wychowania. Korzystajmy z dostępnej prasy i różnych mediów katolickich.

 3. Modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną o ducha chrześcijańskiego wychowania dzieci i młodzieży: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża św. Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 4. Spotkania formacyjne przed Bierzmowaniem oraz dla uczczenia św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży: klasa VI w poniedziałek, 16.IX; klasa VII we wtorek, 17.IX i klasa VIII w środę, 18.IX – zawsze o godz. 18.00 na Eucharystii. Zapraszamy także rodziców. Prosimy o przyniesienie indeksów z zeszłego roku.

 5. Krąg biblijny we wtorek, 17.IX o godz. 2000 na plebanii.

 6. We wtorek także (17 września) akcja krwiodawstwa w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce w godzinach 800 ‑ 1130, o czym zawiadamia i zaprasza Burmistrz, pan Tomasz Suś.

 7. W III piątek miesiąca modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego.

 8. Przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają dzisiaj ofiary na leczenie chorego na guza mózgu czteroletniego Patryka Mikita z Koźmic Małych. Więcej informacji na facebook’owym profilu „Dzielny Patryk” i na rozdawanych ulotkach.

 9. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielę i za ofiary na kościół. Państwu Młodym: Magdalenie i Andrzejowi dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym życiu małżeńskim i rodzinnym. W tym tygodniu zapraszamy do podjęcia dyżuru rodziny z Bieńkowic.

      Matka Boża Bolesna niech wyprasza wszystkim potrzebne łaski i pociechę

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.