polski english français deutsch italiano nederlands
środa, 23 września 2020

25 Niedziela Zwykła

20.09.2020 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • Dzisiaj – wspomnienie świętych męczeników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • W poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • We wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • W środę ‑ wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • W piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy
  • W niedzielę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, patrona dzieł miłosierdzia na świecie

       Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zachęcamy do korzystania z dostępnej prasy religijnej.

         W najbliższy piątek, 25.IX, będzie miała miejsce w naszej parafii podniosła uroczystość związana z faktem poświęcenia i oficjalnego oddania do użytku nowego gmachu Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach. O godz. 1400 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Prof. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, odprawi w naszym kościele Mszę św. dziękczynną za nową szkołę i o błogosławieństwo Boże w rozpoczętym, nowym roku szkolnym. Następnie wszyscy udadzą się przed budynek szkoły, by tam o godz. 1530 wziąć udział w uroczystym otwarciu i poświęceniu nowej szkoły. Po okolicznościowych przemówieniach zostanie zaprezentowany pokaz multimedialny na temat Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów.

       Na liście gości znajdują się przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz osoby związane ze Szkołą Podstawową w Dziekanowicach jako jej byli i obecni pracownicy, przyjaciele i darczyńcy.

       Gospodarzami i organizatorami uroczystości są Urząd Gminy i Miasta Dobczyce z Burmistrzem Panem Tomaszem Susiem i Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Małgorzatą Jakubowską, Szkoła Podstawowa w Dziekanowicach z Dyrektorem Panem Bogdanem Czarnikiem, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły z Prezesem Panem Jerzym Idzi oraz Parafia Macierzyństwa NMP.

       W imieniu organizatorów i własnym zapraszam do udziału w tej uroczystości, a zwłaszcza do wielkiej modlitwy dziękczynnej za nową szkołę, która jest upragnionym i wyczekiwanym owocem starań i wysiłków wielu ludzi i instytucji podejmowanych w ciągu wielu lat.

       W sobotę, 26.IX szkoła urządza Dzień Otwarty w godzinach 900 – 1200. W tym czasie każdy może przyjść i zwiedzić nową szkołę.

        Modlitewny dyżur różańcowy o ducha odpowiedzialności za wypowiadane słowa i treści, by zawsze były prawdziwe, rzetelne i budujące: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej, sobota - Róża świętej Faustyny.

       Jest prośba pod adresem Róż Różańcowych, aby włączyły się w przygotowanie ołtarzy na coroczną Procesję Różańcową. W tym roku prosimy o to następujące Róże: Św. Józefa, Najświętszej Rodziny, Św. Rity, MB Fatimskiej i Św. Jana Pawła II. Procesja wypadnie 4.X.

       250 lat temu miała miejsce cudowna obrona Jasnej Góry przez Kazimierza Pułaskiego. Z tej okazji witamy w naszej wspólnocie historyka pana Piotra Boronia, który o godz. 16.45 będzie miał wykład o obronie Jasnej Góry w 1655 i 1770 roku i przybliży nam w ten sposób rolę tego wyjątkowego miejsca w dziejach naszego narodu. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć książki o konfederacji barskiej i śpiewniki patriotyczne z dedykacją dzisiejszego gościa. Witamy także drugiego pana Piotra, również historyka, pana Piotra Tabasza.

       Państwu Młodym Elżbiecie i Krzysztofowi dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia.

       Dziękujemy panu Leszkowi Cyganowi za wykoszenie trawy przed nadchodzącymi uroczystościami.

       Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium.

       Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.