polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 29 września 2019

26 Niedziela Zwykła - 29 września 2019 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • W poniedziałek – wspomnienie  św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • We wtorek – wspomnienie  św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W środę – wspomnienie  Świętych Aniołów Stróżów
  • W piątek – wspomnienie  św. Franciszka z Asyżu
  • W sobotę ‑ wspomnienie  św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 2. Od wtorku rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec będzie odmawiany w dni powszednie o godz. 1730; w przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe z procesją będzie o godz. 1500.

 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 630 do 700 oraz od 1645 do 1800W I czwartek „Wieczór św. Jana Pawła II”: 1830-1930  Godzina Święta (prowadzona przez obrońców życia), następnie cicha adoracja. O godz. 2000 Eucharystia z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. W I sobotę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 700; odwiedziny chorych od godz. 900.

 4. Róże Różańcowe prosimy, aby od wtorku o godz. 1715 modliły się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji rozwoju pobożności Maryjnej w duchu św. Jana Pawła II i owocnego przeżycia odpustu parafialnego. Rozpoczęcie uroczystości odpustowych w przyszłą niedzielę odśpiewaniem wspaniałego utworu ku czci Matki Bożej – Akatystu. Poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża św. Jana Pawła II.

 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej w środę 2.X  po Mszy świętej wieczornej.

 6. Jest inicjatywa powstania grupy matek, które troskę o los nie tylko własnych dzieci chciałyby połączyć z modlitwą podejmowaną raz w miesiącu w kościele w tej szczególnej intencji. Spotkanie z bliższym wyjaśnieniem celu i charakteru takiej grupy w sobotę, 5.X po Mszy wieczornej (ok. godz. 1830) w kościele.

 7. W najbliższą niedzielę przy naszej parafii odbędzie się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomoc stypendialną dla zdolnej i ubogiej młodzieży.

 8. Dziękujemy Bogu za powołanie zakonne księdza Rafała Chorobika, który dzisiaj składa wieczyste śluby w Krakowie, stając się w pełnym tego słowa znaczeniu zakonnikiem. Polecamy go wraz ze Zgromadzeniem Księży Michalitów opiece Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła.

 9. W dniu wczorajszym nominację z rąk abpa Marka Jędraszewskiego na nowego lidera dekanatu Dobczyce otrzymała nasza parafianka Wiktoria Tuleja. Życzymy obfitości łask w pracy na rzecz młodzieży całego dekanatu. Dotychczasowej liderce Aleksandrze Górze składamy serdeczne podziękowania za ofiarność, gotowość do służby i wszelkie inicjatywy.

 10. Ks. Paweł organizuje pielgrzymki do Grecji, śladami św. Pawła w kwietniu i południowych Włoch w czerwcu. Plany i szczegółowe informacje w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

 11. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielę i ofiary na kościół. W tym tygodniu troskę o sanktuarium powierzamy rodzinom z Nowej Wsi.

 Ogłoszenie

      Parafia NMP Królowej Polski w RACIBORSKU zaprasza na Nocne Czuwanie Różańcowe w intencji: „Skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach” w pierwszą sobotę października. Czuwanie to jest ogólnopolską inicjatywą w odpowiedzi na prośby Maryi o „modlitwę, ofiarę i pokutę”. Nocne czuwanie rozpocznie się 5.10.2019 r. o godz. 1800 Mszą świętą i potrwa do 700 rano w niedzielę. Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w dowolnie wybranym czasie czuwania. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi i zjednoczmy się na wspólnej modlitwie w całej 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.