polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 2 października 2022

27 Niedziela Zwykła

2.10.2022 r. 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • W środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • W niedzielę – święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe z procesją o godz. 1500; w kolejne powszednie dni tygodnia o godz. 1730.

 

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.

Spowiedź w czwartek i piątek 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W czwartek ‑ Wieczór  św. Jana Pawła II: po Mszy wieczornej Godzina Święta, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do godz. 2000. Różaniec o godz. 1730.

 

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 8 października, rozpoczęcie o godz. 900 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II (pełny program na plakacie). Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek.

 

W sobotę 8 X Nabożeństwo Różańcowe z rozważaniami poprowadzi Pan Jan Budziaszek, którego pamiętamy z Rekolekcji Wielkopostnych w ubiegłym roku. Po Mszy świętej spotkanie połączone ze śpiewem pieśni maryjnych, w czasie którego podzieli się z nami najnowszymi przeżyciami i refleksjami

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji studentów, wykładowców i pracowników wyższych uczelni oraz o pokój na świecie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Świętego Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Główne Uroczystości Odpustowe ku czci Macierzyństwa NMP będziemy przeżywać w niedzielę 16 października.

 

Radni oraz sołtysi z terenów, przez które planowana jest trasa S7 zapraszają na spotkanie 2 października o godz. 1700 w Piekarni Dom Chleba w Nowej Wsi. Dotyczy mieszkańców Stojowic, Bieńkowic, Nowej Wsi, Sierakowa (z gminy Dobczyce) i innych. Organizatorzy liczą na obecność i wsparcie.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i Aniołów Stróżów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.