polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 11 grudnia 2022

3 Niedziela Adwentu

11.12.2022 r.

Trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę Gaudete, czyli Radujcie się. Kościół wzywa nas do radości ze zbliżającego się zbawienia. Wskazuje na to także różowy kolor szat liturgicznych

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek ‑ wspomnienie NMP z Guadalupe
  • We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W środę ‑ wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w dni powszednie o godz. 1800.

 

Przedświąteczna Spowiedź Adwentowa w poniedziałek przyszłego tygodnia (19 XII).

W godz. 630-700 – spowiadają księża miejscowi;
830-1000 oraz 1500-1600  i 1645-1800 ‑ spowiadają księża miejscowi i 3 księży zaproszonych;
od godz. 1900 do ostatniego penitenta ‑ spowiadają księża miejscowi.

 

Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w piątek od godz.1700. Po Mszy św. Nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie i dalszy ciąg adoracji do godz. 2000.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o życie chrześcijańskie rodzin: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas małe i duże – do nabycia w zakrystii.

 

Wczoraj odbył się XVIII turniej w piłce halowej SLO na etapie dekanalnym. Nasi ministranci zajęli 4 miejsce, ministranci starsi 3 miejsce a lektorzy zajęli 6 miejsce - serdecznie im gratulujemy. Dziękujemy również panu Arkadiuszowi Wyroba za sędziowanie i panu Janowi Hartabusowi za ofiarowanie poczęstunku.

 

Nauczyciele, Rodzice i dzieci z przedszkola w Dziekanowicach, serdeczne zapraszają na kiermasz ciast i ozdób świątecznych w niedzielę 18 grudnia po Mszach świętych. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do przedszkola. Zapraszamy

 

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Wsi serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu ciast w niedzielę 4 grudnia , zarówno tym, którzy te ciasta ofiarowali, pakowali, rozprowadzali jak i tym, którzy je zakupili i wsparli prowadzoną zbiórkę. Dzięki dobrym sercom oraz Państwa hojności zebrano przy kościele 15053 zł 20 gr. Łączna kwota zebranych w tym dniu pieniędzy to 20 243 zł 20 gr. Informujemy, że dotarło już potrzebne lekarstwo ze Stanów Zjednoczonych i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej ze wzrokiem Krystiana. Niech dobro do Was wróci. Bóg zapłać! 

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku oraz dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej, wewnętrznej radości, błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.