polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 kwietnia 2023

3 Niedziela Wielkanocna

23.04.2023 r.

Rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego i zarazem Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do osobistej lektury Pisma Świętego. Więcej informacji na afiszach.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski
  • We wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty
  • W piątek – wspomnienie (dowolne)  bł. Hanny Chrzanowskiej
  • W sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy oraz Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława.

 

W niedzielę za tydzień pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o godz. 1530.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji upowszechnienia praktyki osobistej lektury Pisma Świętego. Harmonogram: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 

Ogłoszenie Księdza Michała:

 

Od Poniedziałku 24.04 br. - do Wtorku 25.04br. w naszej parafii odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Carla Acusita włoskiego 15 letniego błogosławionego patrona młodzieży i dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci komunijne w poniedziałek na Msze św. o godzinie 18.00 oraz po Mszy św. projekcja filmu o tym nowym świętym oraz zawierzenie dzieci. Młodzież bierzmowaną zapraszamy we wtorek o godzinie 18.00 na uroczystą proklamacje relikwii. Serdecznie zapraszamy młodych i dzieci całej naszej parafii.

 

Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza na  25-lecie święceń biskupich Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w niedzielę 30 IV 2023 r. o godz. 1230 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Pełna treść zaproszenia w gablocie.

 

Centralne Msze święte w intencji maturzystów będą miały miejsce 3 maja br. w Krakowie, Myślenicach, Wadowicach i Ludźmierzu ( w Myślenicach w Sanktuarium MB Myślenickiej o godz. 1900). Zachęcamy maturzystów do udziału. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

W związku z przedłużeniem terminu gromadzenia materiałów na wystawę upamiętniającą wizyty księdza, biskupa, a później kardynała Karola Wojtyły na ternie gminy Dobczyce, Pan Burmistrz Tomasz Suś ponownie zwraca się z prośbą o udostępnienie Gminie archiwalnych materiałów, zwłaszcza zdjęć, z tychże wizyt. Można je dostarczyć do Biura Obsługi Klienta lub przesłać na adres mailowy: promocja@dobczyce.pl (pełna treść komunikatu w gablocie).

 

W następną niedzielę (tj. 30.04.2023r. ) wolontariusze Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej w ramach akcji ,,Symbol Nadziei” będą kwestowali na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej zbierając środki i fundusze na prowadzoną działalność hospicyjną w naszych okolicach. Kwesta będzie w formie ofiar do puszek po każdej Mszy świętej.

 

Dziękujemy panu Pawłowi Nowakowi i jego koledze Marcinowi za doprowadzenie instalacji elektrycznej do odnowionego konfesjonału w zabytkowym kościele.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej oraz świętych Patronów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.