polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 stycznia 2022

3 Niedziela Zwykła

23.01.2022 r.

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Ma ona nam bardziej uświadomić, że "poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię".

Kalendarz liturgiczny: 

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • We wtorek ‑ ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
  • W środę ‑ wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W czwartek ‑ wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • W piątek ‑ wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  • W niedzielę – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera

 

Modlitwa Róż Różańcowych o łaskę życia słowem Bożym: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świece gromniczne na Święto Matki Bożej Gromnicznej rozprowadzane przez Akcję Katolicką.

 

Zakończył się planowy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

Dziękujemy za wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże zarówno w domach jak i w kościele. Jesteśmy wdzięczni za każde spotkanie, dzielenie się uwagami, sugestiami i bolączkami oraz za złożone ofiary, które służą takim celom jak: fundusz kurialny na potrzeby diecezji, utrzymanie Seminarium Duchownego i Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II, wsparcie materialne misji, bratnia pomoc dla księży chorych i emerytowanych, dzieła charytatywne itp. Część ofiar pozostaje do dyspozycji parafii i księży. Dziękujemy także za zorganizowanie transportu i poczęstunków. Osobne podziękowanie dla ministrantów i lektorów za towarzyszenie kapłanom i informowanie wiernych o wizycie. Tradycyjna kolęda jest dla duszpasterzy okazją do wytworzenia sobie wielowymiarowego obrazu parafii, w którym ważne miejsce zajmuje osobisty kontakt oraz poznanie radości i sukcesów, ale także trudności i problemów, jakimi żyją parafianie. W tym wszystkim pragniemy się z Wami, Drodzy Parafianie, duchowo łączyć i solidaryzować. Serdeczne pozdrowienia kierujemy pod adresem tych, którzy pozostawali chorzy lub na kwarantannie i życzymy im powrotu do pełni sił i zdrowia. Gdyby ktoś z Parafian, kto z przyczyn losowych nie mógł przyjąć księdza w planowanym terminie a miał takie życzenie, prosimy o kontakt.

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i owocnej lektury słowa Bożego.

 W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych drogich zmarłych: + Józefa Szymoniaka, i + Józefę Misiorek. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.