polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 6 listopada 2022

32 Niedziela zwykła

6.11.2022 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • W środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, katedry biskupa Rzymu
  • W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W piątek ‑ wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – (11.XI) – Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 700 i 1900. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
  • W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • W niedzielę ‑ wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w piątek, 11 XI. O godz. 1800 ‑ Różaniec, 1830 – konferencja, 1900  – Eucharystia z procesją maryjną.

 

Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski udzielił na piątek 11 XI,  ze względu na świąteczny charakter dnia, dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

W niedzielę 13 XI po raz szósty będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”. Szczegóły inicjatyw na okolicznościowym plakacie. Z tej okazji przeprowadzona będzie za tydzień zbiórka do puszek na rzecz biednych i ubogich.

 

Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 1530 , jutro i pojutrze o godz. 1730 i w dwie kolejne niedziele listopada (13 i 20 XI) o godz. 1530.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny: środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Zachęcamy do zapisania się do nowej Róży Różańcowej Matki Bożej Królowej Pokoju – zapisy i informacje w zakrystii.

 

Pani Sołtys Dziekanowic przekazuje podziękowania dla panów ,którzy przed Wszystkimi Świętymi bezinteresownie wykosili i wyczyścili brzeg cmentarny. W imieniu całej parafii dołączamy się do tych podziękowań.

 

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach serdecznie zapraszają dnia 10 listopada o godz. 18.00 do szkoły na Wieczornicę, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Chętnych mieszkańców prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek Bożeny Pałki lub Katarzyny Strojnej. Można także przez dzieci podać ilość osób planujących udział w Wieczornicy - trzeba to uczynić do dnia 8 listopada.

 

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i sanktuarium. 

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i naszych świętych Patronów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.