polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 13 listopada 2022

33 Niedziela zwykła

13.11.2022 r. 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  • W środę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (ostatnia niedziela roku liturgicznego) i wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

 

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Ofiary na rzecz ubogich i dzieł charytatywnych zbierane są do puszek przy wyjściu z kościoła.

Połowa zebranych środków zostanie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji, pozostała część na „Fundusz dla ubogich” w naszej parafii. Zwracamy się do wiernych o dobrowolne zasilenie tegoż funduszu ofiarą w kopercie z opisem „Fundusz dla ubogich”, którą można złożyć w przyszłą niedzielę na tacę, lub na konto parafialne również z dopiskiem „Fundusz dla ubogich”. Sołtysów i wrażliwych parafian prosimy o wskazanie osób i rodzin znajdujących się w szczególnej potrzebie.

 

Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 1530.

 

W piątek (18 XI) adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji żyjących i zmarłych, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja w ciszy do godz. 2000.

 

W niedzielę za tydzień zapraszamy na Nieszpory o godz. 1530 z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który można uzyskać odpust zupełny. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 1500.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji ubogich materialnie i duchowo: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce informuje mieszkańców o rozpoczęciu naboru wniosków o zakup preferencyjny węgla na terenie gminy Dobczyce. Wypełnione wnioski mieszkańcy mogą składać w biurze obsługi klienta w budynku urzędu lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Więcej informacji na stronie dobczyce.pl.

 

Dziękujemy panu Stanisławowi Burda za naprawienie złamanego serca dzwonu kościelnego i tym samym przywrócenie go do życia.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy gościom i parafianom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Jana Gołąbka i + Helenę Łazarską. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.