polski english français deutsch italiano nederlands
środa, 24 listopada 2021

34 Niedziela zwykła - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21.11.2021 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • Dzisiaj – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA i wspomnienie Ofiarowania NMP
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • W środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

 

Z racji dzisiejszej Uroczystości po każdej Mszy św. oddajemy cześć Chrystusowi Królowi w czasie adoracji i powierzamy Mu siebie, parafię, Kościół i wszystkich ludzi Aktem poświęcenia, za który można zyskać odpust zupełny. Nieszpory ku czci Chrystusa Króla o godz. 1530. Różaniec za zmarłych o godzinie 1500.

W czwartek (25 XI) odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania klas VIII. O godz. 18.00 Msza św. i po niej spotkanie w kościele.

W piątek (26 XI) po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, z uwielbieniem i błogosławieństwem lourdzkim. 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do udziału w "Roratach", czyli Mszach świętych adwentowych ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1800.

Kurs przedmałżeński będzie prowadzony w Dobczycach od 1 Niedzieli Adwentu (28 listopada) przez 3 kolejne niedziele o godz. 1400. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji ministrantów, lektorów, szafarzy i ich rodzin oraz o autentyczne królowanie Jezusa w sercach wierzących: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje dla małżeństw i rodzin RODZINA33. Materiały i prowadzenie krok po kroku na stronie: www.rodzina33.pl

Dziękujemy za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę z okazji Światowego Dnia Ubogich, które dały sumę 4160 zł, z tego 2080 zł pozostaje w parafii, pozostała część przekazana do Kurii.

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

Wszystkim obecnym w kościele oraz pozostającym w domach chorym i starszym życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, pokoju serca przy Sercu Pana Jezusa, Króla Wszechświata, i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.