polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 20 listopada 2022

34 Niedziela zwykła - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA i wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  • W poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP
  • We wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • W czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W piątek ‑ wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

 

Dzisiaj patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcji Katolickiej w naszej Parafii życzymy ubogacenia w nowych członków oraz wielu łask i opieki Matki Bożej w wypełnianiu właściwej sobie misji.

 

Z racji dzisiejszej Uroczystości po każdej Mszy św. oddajemy cześć Chrystusowi Królowi w czasie adoracji i powierzamy Mu siebie, Ojczyznę, Kościół i wszystkich ludzi Aktem poświęcenia, za który można zyskać odpust zupełny. Nieszpory ku czci Chrystusa Króla o godz. 1530. Różaniec za zmarłych o godzinie 1500.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do udziału w "Roratach", czyli Mszach świętych adwentowych ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1800.

 

Kurs przedmałżeński będzie prowadzony w Dobczycach od 1 Niedzieli Adwentu (27 listopada) przez 3 kolejne niedziele o godz. 1400. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji służby liturgicznej, scholi i orkiestry oraz o autentyczne królowanie Jezusa w sercach wierzących: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

Od przyszłej niedzieli można składać ofiary na sprzątanie nowego i zabytkowego kościoła, utrzymanie porządku całego otoczenia oraz kwiaty. Prosimy czynić to najlepiej w opisanych kopertach z podaniem przeznaczenia ofiary, ofiarodawców i adresu lub na konto parafialne z odpowiednim dopiskiem, np. „na utrzymanie czystości”.

 

Dziękujemy za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę z okazji Światowego Dnia Ubogich, które dały sumę 4295,70 zł, z tego połowa pozostaje w parafii na rzecz ubogich, pozostała część przekazana do Kurii.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Chrystusa Króla i Matki Bożej Dziekanowskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Janię Bajer. Polećmy jej duszę i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie… 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.