polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 11 maja 2021

6 Niedziela Wielkanocna

9.05.2021 r. 

Dziś "Procesja św. Stanisława" z Wawelu na Skałkę.

 W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni rozpoczniemy nabożeństwo symboliczną procesją kolejno do figury św. Józefa, ołtarza św. Antoniego i Krzyża misyjnego z modlitwą i pokropieniem wodą święconą.

 We wtorek zapraszamy na  Wieczór Maryjny: o godz. 1800 konferencja, następnie różaniec, procesja do ołtarza św. Antoniego i  o godz. 1900 Msza św. z kazaniem, po której procesja Maryjna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Na procesję przynosimy świece.

 Kalendarz liturgiczny: 

  • · W czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy (13.V) – w tym miesiącu 101. rocz. urodzin Świętego Jana Pawła II (*18.V.1920) oraz 40. rocznica zamachu na jego życie (13.V1981). W tym dni zapraszamy wszystkich odprawiających „Majówki” przy kapliczkach rozsianych po naszej parafii do przybycia z pielgrzymką na Mszę św. o godz. 1900 w kościele. Po Mszy św. wspólne Nabożeństwo majowe z recytowaną Litanią do Matki Bożej.
  • · W piątek ‑ święto św. macieja, apostoła
  • · W niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia pańskiego oraz święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. W naszej parafii jest to dzień I Komunii Świętej. Prosimy, by wierni nie zainteresowani bezpośrednio tą uroczystością wybrali inną godzinę Mszy św. niż 1000, 1100 i 1200.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci I-Komunijnych i ich rodzin. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 Po Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w pożarze w Winiarach, podczas której panie będą oferować ciasto ofiarodawcom.

 Nowożeńcom z 1 maja: Ewelinie Jakubowskiej i Gabrielowi Mróz oraz z 8 maja: Monice Brończyk i Sylwestrowi Biel - dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i św. Józefa.

 Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 Gościom i parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.