polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 18 lutego 2020

6 Niedziela Zwykła

16.02.2020 r.

           Kalendarz liturgiczny:

  • W czwartek – wspomnienie dowolne świętych Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy
  • W sobotę – święto Katedry św. Piotra, apostoła
  • W niedzielę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

        Modlitwa Róż Różańcowych w intencji pasterzy Kościoła, a zwłaszcza Księdza Biskupa Zdzisława, naszego rodaka: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża św. Jana Pawła II.

  W tym tygodniu III piątek miesiąca ‑ po wieczornej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Przenajświętszej Trójcy w Jej nieskończonym Miłosierdziu (więcej informacji w gablocie).

       Msza Święta Prymicyjna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zdzisława Błaszczyka - ‑ w przyszłą niedzielę (23.II) o godz. 1100.

        Zapraszamy parafian i gości, szczególnie krewnych, znajomych i przyjaciół Księdza Biskupa, do przeżywania tego swoistego święta naszego lokalnego Kościoła i dziękczynienia Bogu za wszelkie łaski udzielane przez posługę pasterzy mocą otrzymanej od Chrystusa władzy kapłańskiej. Ksiądz Biskup udzieli po Mszy świętej Prymicyjnego i Apostolskiego błogosławieństwa ‑ najpierw ogólnego a następnie indywidualnego.

        Wspólne życzenia w imieniu wszystkich obecnych na uroczystości złożą wyznaczone delegacje przed Mszą św. Indywidualne gratulacje i życzenia przewidziane są po Eucharystii.

        Katolicki tygodnik „Niedziela” zamieszcza w numerze, który ukaże się w przyszłym tygodniu, wywiad z Księdzem Biskupem Zdzisławem. Będzie można nabyć ten numer w naszym kościele.

        OSP Kunice organizuje zbiórkę złomu w ramach pomocy dla chorej Marysi Jest to dalszy ciąg akcji przeprowadzanych w naszym regionie. Szczegóły na ulotkach obok prasy i przy wyjściach z kościoła.

  Bóg zapłać wszystkim za duchowe i materialne zaangażowanie na rzecz Parafii i Sanktuarium.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.