polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 maja 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2016 r.

 Dzisiaj za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. 

Kalendarz liturgiczny: 

  • W poniedziałek – święto NMP matki kościoła ‑ Msze święte o godz. 700, 900 i 1800.
  • W środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • W czwartek – święto jezusa chrystusa najwyższego i wiecznego kapłana oraz wspomnienie św. Pawła VI, papieża
  • W sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W niedzielę – uroczystość najświętszej Trójcy 

 W najbliższą sobotę, 29.05.2021 r., diakon Rafał Chorobik przyjmie święcenia kapłańskie podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 1100 w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach. To doniosłe i radosne wydarzenie dla Wspólnoty Księży Michalitów i dla naszej parafii, z której się wywodzi. W tym ważnym czasie otaczajmy go, jak dotychczas, naszą modlitwą. Radość z nowego kapłana będziemy dzielić w sposób szczególny podczas Mszy Świętej Prymicyjnej, którą odprawi w naszym Sanktuarium Macierzyństwa NMP w niedzielę 6 czerwca o godz. 1200. Na te uroczystości w imieniu ks. Rafała i własnym serdecznie zapraszamy.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji diakona Rafała Chorobika. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 Pan Burmistrz Dobczyc informuje o szlachetnej i niezwykle potrzebnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek, 31.05.2021 r. w godz. 800-1300 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy na parterze. Aktualnie na skutek pandemii jest deficyt w stacjach krwiodawstwa, dlatego oddanie krwi staje się ratunkiem nie tylko dla zdrowia ale i dla życia wielu ludzi. Ważne, by krwiodawcy posiadali przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

 Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i sanktuarium.

 Wszystkim parafianom i gościom oraz modlącym się w domach życzymy obfitych darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego oraz opieki NMP Matki Kościoła.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.