polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 22 lipca 2018

Uroczystość św. Marii Magdaleny

22 lipca 2018 r.

  1. Bóg zapłać za uświetnienie odpustu parafialnego w kościele i na plebanii. Po Mszach św. można dziś zobaczyć postępy  prac konserwatorskich w starym kościele.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Wtorek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (po Mszach św. uczczenie relikwii tej świętej)

Środa – Święto św. Jakuba apostoła

Czwartek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

  1. We wtorek w sali na wikarówce będzie czynna katolicka poradnia rodzinna w godzinach 19:00 – 20:00.
  2. Zapraszamy do dyżuru różańcowego: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża św. Jana Pawła II; sobota – Róża Najświętszej Rodziny. Intencja: za misje katolickie na świecie.
  3. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie błogosławienie pojazdów mechanicznych ku czci św. Krzysztofa. Z tej okazji można wesprzeć (ofiarami zbieranymi po poświęceniu pojazdów) polskiego misjonarza, kapłana pracującego w Azji. Ofiary składane z tej okazji mogą być wyrazem wdzięczności za bezpieczne podróżowanie w minionym roku i wsparciem dla misjonarzy. W tym roku wesprzemy ks. Artura Zarasia z Kapshagaj w Kazachstanie. Kapshagaj znajduje się 5300 km od Dziekanowic i 330 km od granicy Kazachstanu z Chinami. Ksiądz Artur gościł w naszym sanktuarium na jednej ze środowych Nowenn ku czci Matki Bożej Dziekanowskiej.  
  4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. Bóg zapłać młodzieży za wykonane prace porządkowe. W tym tygodniu do troski o nasz kościół zapraszamy wyznaczone rodziny z Nowej Wsi.  
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.