polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 29 lipca 2018

XVII Niedziela zwykła

29 lipca 2018 r.

1.Dziś po Mszach św. błogosławienie  pojazdów mechanicznych na placu kościelnym i modlitwy do św. Krzysztofa za kierowców i wszystkich użytkowników dróg.

2.Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

Środa – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

3.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta dodatkowo we czwartek i piątek w godzinach od 6:30 – 7:00 oraz 17:00 – 18:00.  We czwartek godzina święta prowadzona przez obrońców życia od 17:00 – 18:00. W piątek po Mszach św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00 – zapraszamy Róże Różańcowe.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:00. 

4. Dyżur różańcowy w intencji: za fundatorów i budowniczych naszych kościołów: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Św. Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy wyznaczone rodziny z Nowej Wsi i Sierakowa.

6. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na budujący się kościół w Bodzanowie. Polecam Parafianom to pobożne dzieło.

7. W dniach 5.08-11.08 br.  odbywać się będzie Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszej parafii od 1.08-4.08 po wieczornej Mszy św. do godz. 19:30 w sali na wikarówce. Koszt uczestnictwa to: 65 zł;  dzieci do 16 roku życia: 40 zł. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. 5.08 o godz. 8:00 w kościele w Gdowie.

8. Miesiąc sierpień w naszej Ojczyźnie jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia dobrych postanowień i wytrwania w nich.  

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.