polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 27 października 2018

XXX Niedziela Zwykła

28 października 2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z Kościołem prześladowanym. Bóg zapłać za dobrowolne ofiary zbierane do puszek dla chrześcijan prześladowanych w Pakistanie.
  2. We wtorek zapraszamy na krąg biblijny – o godz. 20:00 do sali na plebanii.
  3. 1 listopada obowiązkowa Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu o godzinie 14:00 gromadzimy się w kościele na nabożeństwie za zmarłych i przejdziemy na cmentarz na specjalne modlitwy za naszych drogich zmarłych. Po kazaniu przy krzyżu poświęcimy nowe nagrobki. Wieczorem o 19:00 na cmentarzu różaniec za zmarłych – zapraszamy szczególnie naszą młodzież.
  4. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 procesja w intencji zmarłych na cmentarzu przy starym kościele. Msze Święte zbiorowe za naszych bliskich zmarłych będą w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.  Kartki z imionami zmarłymi można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiary wspominkowe.
  5. W dniach od 1-8 listopada można codziennie uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami czyli: „I. wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę  oraz wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego; II. wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy”.
  6. W piątek i sobotę – różaniec za zmarłych o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 15:30.
  7. W dzień  Wszystkich Świętych  Duszpasterska Rada Parafialna i Akcja Katolicka będzie zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek – spowiedź od godz. 6:30 – 7:00 oraz od 17:00 – 18:00. Dodatkowo spowiedź będzie we środę  od godz. 17:00 – 18:00
  9. W sobotę zapraszamy wszystkie Róże – na Mszę św. o godz. 7:00 i na zmiankę tajemnic. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 9:00.

10. Dyżur zarządu cmentarza będzie nie we środę ale w sobotę od godz. 8:00 - 9:00.

11. W sobotę do troski o nasz kościół zapraszamy wyznaczone rodziny z Rudnika.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.