polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 26 lutego 2023

1 Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

Dzisiaj Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 1100 i pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1500.

 

  • · W sobotę – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, patrona archidiecezji krakowskiej

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek i piątek spowiedź w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

W czwartek zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II. Po Eucharystii o 1800 Godzina Święta od 1830 do 1930, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Od godz. 1700 adoracja; o 1800 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po niej Eucharystia; następnie adoracja do godz. 2000.

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1740. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP oraz w intencji Ojczyzny ‑ z Litanią i Różańcem.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Rekolekcje Wielkopostne będą miały miejsce w dniach od piątku 31 III do Wielkiego Poniedziałku 3 IV.

 

Na chórze pojawiły się kolejne witraże: tryptyk przedstawiający św. Maksymiliana Kolbe i bł. Paulinę Jaricot [czytaj: Żariko] z przedzielającym je witrażem z kwiatami pośrodku. Dziękujemy fundatorom: małżeństwu Anny Hyży i Damiana Zych z Bieńkowic za fundację św. Maksymiliana i Różom Różańcowym za fundację bł. Pauliny Jaricot, założycielki Stowarzyszenia Róż Różańcowych na świecie.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

 

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.