polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 9 czerwca 2024

10 Niedziela Zwykła

9.06.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek ‑ wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • W środę ‑ wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz Towarzyszy
  • W czwartek ‑ wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W sobotę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

 

Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 1530, w dni powszedni po Mszy św. wieczornej.

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny we wtorek 11 czerwca. O godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z kazaniem, procesja Litanią do Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę za Europę i w intencji wyborów do Europarlamentu. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

Pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez Akcję Katolicką wyrusza w sobotę 15 czerwca. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 724154359.

 

Trwają zapisy na wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Łagiewnikach. Wyjazd  15 czerwca z parkingu o godz. 900.

 

W przyszłą niedzielę (16 VI) będzie zorganizowany Kiermasz Misyjny Wolontariatu Misyjnego "Salwator". Będzie można wesprzeć misje kupując pamiątki z krajów misyjnych i składając ofiarę do puszki. Przedstawiciele wolontariatu na koniec każdej Mszy św. powiedzą kilka słów o swojej działalności i o misjach.

 

Z okazji Kongresu Eucharystycznego, jaki miał miejsce w naszej archidiecezji, zostało odnowione,. czyli oczyszczone, pozłocone i posrebrzone tabernakulum w głównym ołtarzu. W ten sposób powróciło do pierwotnego wyglądu. Dużą powierzchnię do złocenia stanowiło wnętrze tabernakulum, które jest pokaźnych rozmiarów a mało widoczne, zwłaszcza dla wiernych. Oczyszczone i zabezpieczone zostały także mosiężne odlewy, stanowiące ozdobę wokół właściwego tabernakulum oraz mosiężne ornamenty kwiatowe. Zlikwidowane także zostały nacieki na marmurowych płytach obok tabernakulum, powstałe w trakcie prób niewłaściwego czyszczenia kwiatów do nich przytwierdzonych. Czyszczenie płyt poprzez wyszlifowanie a następnie wypolerowanie, wykonał pan Łukasz Malarczyk, jak również demontaż a następnie montaż całego tabernakulum wraz z ozdobnymi elementami kamiennymi. Tabernakulum zostało rozłożone, odnowione i ponownie złożone w pracowni złotniczej w Rudawie. Koszt wszystkich prac wyniósł 16500 zł. Jak do tej pory został on częściowo pokryty przez: 1) środki przekazane przez organizatorów Misterium z ofiar, które pozostały po uregulowaniu wszystkich należności za scenografię, kostiumy, nagłośnienie i oświetlenie w wysokości 3770 zł; 2) dar ołtarza rodziców dzieci I-Komunijnych w wysokości 2000 zł; 3) ofiarę od Państwa Krystyny i Andrzeja Hyży z Grajowa w wysokości 2000 zł, co daje razem sumę 7770 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Gdyby znaleźli się jeszcze inni sponsorzy, którzy chcieliby mieć udział w odnowieniu najważniejszej części ołtarza, uświęconej przez obecność Najświętszego Sakramentu, to byłoby to z korzyścią dla budżetu, z którego środki można by przeznaczyć na inne inwestycje.

 

Dziękujemy Państwu Młodym: Kamili Kawula i Pawłowi Podobińskiemu za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na drogę wspólnego życia.

 

Bóg zapłać za ofiary na sanktuarium i kościół.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.