polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 czerwca 2024

12 Niedziela Zwykła

23.06.2024 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • W poniedziałek– Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  • · W środę – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
  • · W czwartek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • · W piątek ‑ wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • · W sobotę ‑ Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ‑
    Można uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez biskupa wraz z wyznaniem wiary. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”

 

 

Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Kanonika Jana z okazji imienin w poniedziałek o godz. 1800.

 

Nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

W piątek od godz. 1700 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z kontynuacją po Nabożeństwie wieczornym do godz. 2000.

 

W niedzielę za tydzień zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” zaprasza 26.06.(środa) 2024 r. o godz.16.00-tej  w Wieliczce w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Powstania Warszawskiego 1 w sali „Magistrat” na 53. spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! pt. „Apolonia Ptak rodem z Jankówki w Gminie Wieliczka. Spotkanie autorskie – prezentacja prozy „ZIELONE POJECIE dużym dzieciom do poduszki” i inne książki z ostatnich lat. Honorowym gościem będzie Pani Apolonia Ptak - emerytowana nauczycielka, prozaiczka, reportażystka, poetka i malarka. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

 

Dziękujemy Państwu Młodym: Anieli Kozińskiej i Tomaszowi Waliszewskiemu oraz Violettcie Bednarskiej i Łukaszowi Koterwa za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim solenizantom jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin oraz +Henryka Kurgiela, którego pożegnaliśmy w piątek i +Krystynę Hyży z Grajowa-Zalesie, której pogrzeb będzie w środę – Msza św. o godz. 1500 i Różaniec o 1430. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.