polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 1 lipca 2024

13 Niedziela Zwykła

30.06.204 r.

Zakończenie nabożeństw czerwcowych dzisiaj o godz. 1530 z procesją.

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

  • · W środę – święto św. Tomasza, Apostoła
  • · W czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie 
  • · W sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – W tym dniu przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych
  • · W niedzielę – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek i piątek spowiedź w godz. 630–700 i 1700–1800 .

W czwartek  (4 VII) zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II. O godz. 1800 Msza św. z kazaniem, po niej Godzina Święta z modlitwami za kapłanów. 

W piątek. Po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. Od godz.1700 do 2000 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z przerwą na Eucharystię o godz. 1800 .

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1745. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji pracujących na roli, w sadach i ogrodach oraz o dobrą pogodę i urodzaje. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

W lipcu Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic przeprowadzą w naszej parafii akcję zbiórki elektrośmieci, która pozwoli na wsparcie misyjnych projektów Kościoła. Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) będzie miał miejsce w środę 3 lipca o godz. 1600. Do tego czasu można składać zużyty sprzęt na parkingu obok figury św. Antoniego (nie blokować przejazdu do wikarowki.

 

Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii i Sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.