polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 7 lipca 2024

14 Niedziela Zwykła

7.07.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • · W czwartek– święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • · W piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • · W sobotę– wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

W czwartek (11 VII) zapraszamy na  Wieczór Maryjny: o godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z procesją maryjną wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji osób chorych i starszych. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

Odpust ku czci św. Marii Magdaleny będziemy przeżywać w niedzielę 21 lipca; suma o godz. 1100. (Święto i odpust wewnętrzny przypada w poniedziałek 22 VII)

 

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce ogłasza informację o przystąpieniu do sporządzenia PLANU OGÓLNEGO GMINY I MIASTA DOBCZYCE (dotyczy ewentualnych zmian przeznaczeń gruntów; dokument ten ma zastąpić obowiązujące dotychczas Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego). Zainteresowane osoby mogą składać wnioski do projektu planu ogólnego od dnia 4 lipca 2024 r. do dnia 20 września 2024 r. wnioski należy składać na obwiązującym formularzu, który dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce oraz zamieszczony na stronie internetowej Urzędu.

 

Dziękujemy Firmie Ax-Bud (Skład budowlany w Sierakowie) a także panu Krzysztofowi Chlebda z synem Piotrem z Dziekanowic za pomoc w przeniesienie kostki z udziałem sprzętu transportowego i budowlanego.

 

Państwu Młodym Natalii Węglarz i Andrzejowi Żmuda dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowej drodze życia

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.