polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 13 lipca 2019

15 Niedziela Zwykła

14 lipca 2019 r.

1.       Z kalendarza liturgicznego:

  • · Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • · Wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)
  • · Czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • · Sobota – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

 

2.       W przyszłą niedzielę – Uroczystość św. Marii Magdaleny i odpust parafialny. Msze św. jak w niedzielę. Sumę o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi nasz rodak, Ks. kan. Marian Błaszczyk, proboszcz z Rudnika, który w tym roku przeżywa 25-lecie kapłaństwa.

3.       Dyżur różańcowy w intencji parafian, gości i pielgrzymów oraz o liczne duchowe owoce odpustu parafialnego: poniedziałek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek – Róża Świętej Rity; środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek – Róża świętej Faustyny; piątek – Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota – Róża św. Jana Pawła II.

4.       Gorąco dziękuję kapłanom, a zwłaszcza ks. Dariuszowi Firsztowi.  ks. Dziekanowi Józefowi Czarny i ks. kan. Janowi Cendrzakowi oraz wiernym za serdeczne przyjęcie, modlitwę i wprowadzenie do wspólnoty parafialnej Dziekanowic.

5.       Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiary na kościół. Nowym parom małżeńskim dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z Jankówki.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.