polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 7 kwietnia 2024

2 Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

7.04.2024 r.

      Pragnę, aby święto Miłosierdzia uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy... Pragnę aby było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników...(słowa Jezusa zapisane w "Dzienniczku" św. Faustyny – Dz.699)

 

Dzisiaj zawierzamy świat Bożemu Miłosierdziu na każdej Mszy świętej, dodatkowo na Mszy św. o godz. 1100 oddajemy cześć obrazowi Jezusa Miłosiernego. Po południu Akt zawierzenia świata odmówimy o godz. 1530 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Duchowo łączymy się z centralnymi uroczystościami w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Obecna niedziela kończy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego a rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia (składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne w diecezji).

Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać 16. Tydzień Biblijny.

 

  • W poniedziałek (8 IV)– Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 III) - Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Istnieje możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającego na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Deklaracje, znajdujące się obok prasy religijnej i w kruchcie, należy przynieść na Eucharystię w Uroczystość Zwiastowania.

 

W ramach peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów przewidziana jest Msza św. dla naszego dekanatu jutro (8 IV) o godz. 1100 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Myślenicach, ul. Królowej Jadwigi 1. Tam również będzie możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz przyjęcia u Namaszczenia Chorych. Osoby, które chciałyby udać się do Myślenic zorganizowanym transportem prosimy o zgłaszanie się dzisiaj w zakrystii z podaniem kontaktu telefonicznego. Jeżeli uzbiera się odpowiednia ilość osób, zostanie taki transport zorganizowany.

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w czwartek 11 kwietnia. O godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z kazaniem, procesja maryjna i Apel Jasnogórski. nabożeństwie.

 

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Świętego Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

I Komunię Świętą klas III-cich będziemy przeżywać 19 maja na Mszy św. o godz. 1100.

Bierzmowania udzieli naszej młodzieży JE Ks. Biskup Zdzisław Błaszczyk w Wigilię Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. w sobotę 11 maja o godz. 1800.

 

Dziękujemy panu Michałowi Bodziochowi za transport uczniów z Winiar w czasie rekolekcji oraz rodzicom i nauczycielom za towarzyszenie dzieciom i młodzieży.

 

Dziękujemy panom za demontaż dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy obfitych łask ze zdroju Miłosierdzia Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

 

Ojcze Przedwieczny,

dla bolesnej Męki i Zmartwychwstania Twojego Syna,

miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.