polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 14 kwietnia 2024

3 Niedziela Wielkanocna

14.04.2024 r.

Pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele” rozpoczynamy 16. Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Przedmiotem wspólnej lektury w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego będą fragmenty Dziejów Apostolskich. Sięgnijmy w tym czasie sami po własny egzemplarz Pisma Świętego.

 

Dzisiaj Święto Chrztu Polski upamiętniające fakt przyjęcia Chrztu przez księcia Polan Mieszka I, co uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. Przyjęta prawdopodobna data tego wydarzenia to 14 kwietnia 966 roku.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny oraz rozbudzenia głodu słowa Bożego w sercach wierzących. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

17 kwietnia tj. w środę, po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 1900, zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej sołtysów z każdej wioski naszej parafii w celu omówienia organizacji Parafiady.

 

W przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą Powołań będziemy gościć w naszej parafii diakona Marcina i kleryka Rościsława z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, którzy na podstawie własnego doświadczenia przybliżą nam tematykę powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 900 klerycy zapraszają ministrantów i lektorów oraz inne osoby, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej na temat powołania i np. zadać jakieś własne pytanie, na spotkanie do sali na wikarówce.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz owocnej lektury Pisma Świętego.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.