polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 marca 2023

3 Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023 r.

Tydzień temu przezywaliśmy niedzielę Ad gentes, a dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przeznaczona na wsparcie salezjańskich placówek edukacyjno-wychowawczych w Kenii.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W środę – wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, zakonnika
  • · W piątek – wspomnienie św. Patryka, biskupa
  • · W sobotę – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
  • · W poniedziałek (20 III) – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

 

Zapraszamy na Drogi Krzyżowe w niedziele po Mszy św. o godz. 1100 i w piątki o godz. 1800 oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1500.

 

Jutro 10. rocznica wyboru papieża Franciszka.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji Ojca Świętego Franciszka i całego Kościoła: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Świętego Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej, sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o uzdrowienie oraz dalszy ciąg adoracji do godz. 2000.

 

Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii w Wielki Piątek 7 IV 2023 r. Wyjazd o godz. 500, zapisy w zakrystii. Prosimy o niezwlekanie z zapisami do ostatniej chwili, gdyż wyjazd jest uzależniony od ilości zdeklarowanych osób.

 

Trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi ‑ do 17.03.2023 r. do godz. 1500. Szkoła oferuje m.in. nowoczesną bazę dydaktyczną, świetlicę, obiady, kameralne warunki i indywidualne podejście do ucznia. Będzie można się o tym przekonać i porozmawiać podczas organizowanego przez szkołę Dnia Otwartego, który będzie miał miejsce 15 marca br.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w tym za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie oraz ofiary na rzecz misji.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.