polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 stycznia 2024

3 Niedziela Zwykła

21.01.2024 r.

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Słowa Bożego. Jej celem jest ponowne odkrywanie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy szacunku, wdzięczności, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek ‑ ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
  • W piątek ‑ wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W niedizelę ‑ wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji odwiedzanych po kolędzie rodzin i mieszkańców oraz o łaskę życia słowem Bożym: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Świętej Rity; sobota - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Orkiestra „Barka” z Nowej Wsi będzie grała w przyszłą niedzielę (28 I) na Mszach świętych o godz. 700, 900 i 1100 oraz po każdej z nich wykona kilka utworów przed Obrazem Matki Bożej Dziekanowskiej. Będzie to zarazem okazja do okazania wdzięczności za całoroczne ubogacanie liturgii i materialnego wsparcia jej działalności.

 

Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej wraz z Księdzem Asystentem Mirosławem Dziedzicem serdecznie zapraszają wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. i „Opłatek” w dniu 24 stycznia, tj. najbliższą środę, o godz. 1030 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie.

 

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świece gromniczne na Święto Matki Bożej Gromnicznej rozprowadzane przez Akcję Katolicką.

 

Powoli dobiega końca wizyta duszpasterska w parafii. Jeśli ktoś był nieobecny w planowanym czasie kolędy a chciałby pomodlić się i poświęcić dom, to będzie ku temu okazja w najbliższą niedzielę od godz. 1400. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

 

Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium oraz ofiary kolędowe.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i owocnego czerpania z lektury słowa Bożego.

 

 

Plan Kolędy  22 – 29 I  2024

 

22 I 2024 - Zabawie cz. II                  - od godz. 900

27 I 2024 - Zalesie                             - od godz. 900

29 I 2024 - Sieraków - Bania            - od godz. 900

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.