polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 12 listopada 2023

32 Niedziela zwykła

12.11.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek ‑ świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • W środę – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • W piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W niedzielę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

 

Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich pod hasłem  „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Szczegóły inicjatyw na okolicznościowym plakacie. Z tej okazji przeprowadzona będzie za tydzień zbiórka do puszek na rzecz biednych i ubogich.

 

Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 1530.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją i modlitwami o uzdrowienie zakończonymi błogosławieństwem Lurdzkim.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji ubogich materialnie i duchowo: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

W poniedziałek 13 listopada o godzinie 1800 w Szkole Podstawowej w Dziekanowicach odbędzie się spotkanie dotyczące dotacji na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła. Przedstawione zostaną praktyczne sposoby pozyskania finansowania na ten cel.

 

Od stycznia 2024 r. przy Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach rozpoczną się wykłady w ramach Szkoły Biblijnej. Szkoła pomyślana w cyklu dwuletnim jest otwarta dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma św. i teologii, aby lepiej poznać Osobę Jezusa Chrystusa. Wykładowcami będą kompetentni bibliści i teologowie uniwersyteccy. Więcej informacji na plakatach i na stronie: seminarium.scj.pl - w zakładce „Szkoła biblijna”.

 

Stacja Opieki Caritas w Gdowie zaprasza na bezpłatne badania osoby powyżej 40 roku życia 25 listopada br. Szczegóły na afiszu w gablocie i na ulotkach w kościele.

 

W nawiązaniu do podziękowań za ofiary na witraże z ubiegłego tygodnia przekazujemy informację o pewnej zmianie, mianowicie że Państwo Antonina i Ludwik Dziewońscy zdecydowali się na refundację witraża z IV tajemnicą światła: „Przemienienie Pana Jezusa”. Jednocześnie przepraszamy za błąd, który wkradł się w imieniu fundatorki - pani Antoniny (w podziękowaniu było podane imię „Wanda”).

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

 

 

Na nadchodzący tydzień życzymy gościom i parafianom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.