polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 kwietnia 2024

4 Niedziela Wielkanocna

21.04.2024 r.

4 Niedziela Wielkanocna  ‑  21.04.2024

 

 

Obchodzimy IV. Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której przypada 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem “Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Z tej okazji gościmy dzisiaj alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, diakona Marcina i kleryka Rościsława, którzy wraz z nami modlą się o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz przybliżają nam potrzebę troski o budzenie i pielęgnowanie nowych powołań. W gablocie i na stronie internetowej parafii znajduje się dołączona do ogłoszeń informacja zawierająca adres i warunki przyjęcia do seminarium krakowskiego.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

 • · Dzisiaj – wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
 • · We wtorek– UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski
 • · W czwartek– święto św. Marka, Ewangelisty
 • · W niedzielę – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezbitera oraz bł. Hanny Chrzanowskiej

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji powołań. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W sobotę 27 IV zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 i Nabożeństwo dziękczynne w 10. rocz. kanonizacji św. Jana Pawła II z wystawieniem Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św.

 

Edykt Księdza Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego pochodzącej z Libiąża Sługi Bożej Heleny Agnieszki Kmieć przeznaczony na dzisiaj zostanie w naszej parafii odczytany w przyszłą niedzielę.

 

Parafia NSPJ w Stadnikach zaprasza młodzież na NOC ŚWIATŁA z 27 na 28 kwietnia br., o czym informuje także afisz i szczegółowy program w gablocie, czyli na nocne czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 1900 a zakończy ok. 130. Spotkanie odbędzie się pod gołym niebem, dlatego trzeba zadbać o ciepły ubiór, ewentualnie karimatę, koc, krzesełko itp.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom, solenizantom, klerykom i całemu Seminarium Duchownemu w Krakowie życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i świętych Patronów.

 

 

 

Adres i warunki przyjęcia do Seminarium Krakowskiego

 

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej,

ul. Podzamcze 8,   31-003 Kraków.

 

Kandydaci na I rok powinni dostarczyć:

 

 1. Własnoręcznie napisane piórem podanie do ks. Rektora o przyjęcie do seminarium.
 2. Własnoręcznie napisany piórem życiorys.
 3. Świadectwo maturalne (oryginał).
 4. Świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej.
 5. Zaświadczenie o niekaralności
 6. Aktualną metrykę Chrztu św. i świadectwo Bierzmowania.
 7. Opinię księdza proboszcza.
 8. Opinię nauczyciela religii / katechety.
 9. Świadectwo zdrowia o możliwości podjęcia studiów wyższych (od lekarza rodzinnego)
 10. Fotografię (jedna sztuka, format legitymacyjny, w garniturze, w jasnej koszuli z krawatem)

 

 

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.