polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 marca 2023

4 Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 r.

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Laetare, czyli radości. Przypomina nam,  ze już niedługo przeżywać będziemy prawdziwą, wielkanocną radość. Rozpoczyna się tydzień modlitw o ochronę życia.

 

Drogi Krzyżowe w niedziele po Mszy św. o godz. 1100 i w piątki o godz. 1800.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1500.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek (20 III) – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP
    Msze święte w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1830.
  • · W sobotę (25 III) – uroczystość zwiastowania pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Istnieje możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegająca na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Deklaracje znajdujące się obok prasy religijnej i w kruchcie należy przynieść na Eucharystię w Uroczystość Zwiastowania.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji dzieci nienarodzonych: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

Zapraszamy na Mszę św. w rocznicę święceń kapłańskich Ks. Kanonika Jana w środę o godz. 1800, a także na Mszę św. w intencji + Ks. Kan. Stefana Muniaka w niedzielę 26 III o godz. 900.

 

W czwartek 23 III zapraszamy na całodobową adorację połączoną z rozważaniem Męki Pańskiej – tego, co Pan Jezus wycierpiał od chwili pożegnania ze swoją Matką, przez Wieczerzę Paschalną z uczniami, cierpienia związane z aresztowaniem, biczowaniem, przesłuchaniem i Drogą Krzyżową do śmieci i pogrzebu włącznie. Rozważania powstały z kontemplacji sługi Bożej Luizy Piccarretty, która opisuje przeżycia Pana Jezusa i Jego Najświętszej Matki przez ostatnie 24 godziny Męki. Stąd czuwanie adoracyjne będzie trwało całą dobę, od godz. 1700 w czwartek do godz. 1700 w piątek. O każdej godzinie będzie czytany opis cierpień związanych z daną godziną życia Jezusa i Maryi. To całodobowe czuwanie będzie przedłużone o kolejną godzinę adoracji, jak w każdy piątek, do godz. 1800, czyli do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Nie będzie już adoracji po Mszy świętej. Celem tej modlitwy jest zadośćuczynienie za grzechy a także uproszenie wielu łask przez Mekę Jezusa. Gorąco zachęcamy do włączenia się w modlitwę choćby przez jedną z 24 godzin. W związku z czuwaniem Msze święte w czwartek o godz. 1800 i w piątek o godz. 700 będą sprawowane w starym kościele. Także dzisiaj o godz. 1900 jak co miesiąc w 3 niedzielę.

 

Czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii zostaje przesunięty o jeden dzień w związku z grafikiem spowiedzi w dekanacie. Aktualny termin to 1 – 4 kwietnia br. (od soboty do wtorku).

 

Od jutra zostaje zawieszony dyżur „stałego konfesjonału” w Dobczycach do poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia, czyli do 17 IV.

 

W przyszłą niedzielę przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej na leczenie chorej dziewczynki z Ukrainy Sofii Palij. Choroba dziecka jest odpowiednio udokumentowana, a rodzinę polecił biskup Jan Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.

 

Parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i św. Józefa.





Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.