polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 28 stycznia 2024

4 Niedziela Zwykła

28.01.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek ‑ wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera
  • W środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • W piątek – święto ofiarowania pańskiego (mb gromnicznej ‑ 2.II)

Jest to zarazem XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Proszę przynieść świece, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Zaleca się stosowanie osłonek celem zabezpieczenia przed kapaniem wosku na ławki i podłogę. Świece gromniczne do nabycia przed kościołem lub w zakrystii.

 

Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w I czwartek i I piątek w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800. Prosimy, zwłaszcza uczniów, o korzystanie ze spowiedzi już w czwartek, by uniknąć długich kolejek i ryzyka, że się w ogóle nie zdąży wyspowiadać.

W I czwartek „Wieczór  św. Jana Pawła II”: o godz. 1800 Msza święta z kazaniem i możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II; następnie Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa  do godz. 2000.

W I piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 1800 przed Mszą wieczorną. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700. Po Mszy wieczornej wyjątkowo adoracja nie będzie kontynuowana z uwagi na konieczność rozbierania Szopki i choinek.

W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1745. Możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych także po Mszy św. o godz. 700, po Litanii do Matki Bożej. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji zakonników i sióstr zakonnych, zwłaszcza z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

Przypominamy o potrzebie zostawiania korytarza dojazdowego do kościoła przy parkowaniu na placu kościelnym. Dodatkowe miejsca parkowania to tzw. dolny parking przy wjeździe do Firmy FB, parking koło remizy i przy cmentarzu.

 

Zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu szopki i dekoracji świątecznej w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

Zakończył się prawie czas wizyty duszpasterskiej w domach, zwanej kolędą. Jutro odwiedzany jest ostatni rejon Sieraków-Bania od godz. 900. Wraz z Księdzem Michałem składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie, wspólną modlitwę, dzielenie się uwagami oraz złożone ofiary. Dziękujemy wszystkim, którzy zapewnili transport na rozpoczęcie i zakończenie kolędy oraz przy pokonywaniu dłuższych odcinków, dziękujemy za zorganizowanie poczęstunków dla księży i ministrantów. Lektorom i ministrantom dziękujemy za towarzyszenie w czasie trwania kolędy. Złożone ofiary posłużą różnym dziełom, m.in. takim jak fundusz na seminarium duchowne, uniwersytet papieski, misje, pomoc dla księży chorych i emerytowanych, dzieła charytatywne, akcje Caritas i centralne struktury diecezji. Pozostała część pozostaje do dyspozycji parafii i księży.

 

Zapraszamy na krótki koncert w wykonaniu Orkiestry „Barka” z Nowej Wsi (po Mszy św. o godz. 700, 900 i 1100).

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Gromnicznej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.