polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 28 kwietnia 2024

5 Niedziela Wielkanocna

28.04.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy a zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika
  • W środę (1.V) ‑ wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  • W piątek – uroczystość NMP Królowej polski, głównej Patronki Polski.  Msze św. jak w niedziele: o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o wywieszeniu 2 i 3 V flag narodowych.
  • W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników
  • W niedzielę – wspomnienie bł. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

 

We wtorek (30 IV) pierwsze nabożeństwo majowe z procesją po Mszy św. wieczornej. W czasie nabożeństw majowych (w tygodniu po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 1830, w niedziele i uroczystości o godz. 1530) będziemy modlić się za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

Nie zapomnijmy o przystrojeniu naszych przydrożnych kapliczek i gromadzeniu się przy nich na „majówki”.

 

Przed nami I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w czwartek w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800, w piątek 1500 ‑ 1600

W I czwartek – „Wieczór  św. Jana Pawła II”: o godz. 1800 Msza święta z kazaniem i możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II; następnie Godzina Święta z Nabożeństwem majowym i adoracja Pana Jezusa  do godz. 2000.

W I piątek (3 V) ­Litania do Serca Pana Jezusa i Nabożeństwo majowe o godz. 1530. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1500. Nie będzie adoracji po Mszy św. popołudniowej.

W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1745. Możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych także po Mszy św. o godz. 700, po Litanii do Matki Bożej. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

W przyszłą niedzielę (5 V) o godz. 1900 od szkoły w Dziekanowicach na Dziekankę odbędzie się Nabożeństwo Drogi Światła – jest to nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej i polega na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami. Serdecznie zapraszamy i prosimy zabrać ze sobą świece.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny i strażaków. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; w czwartek – Apostolat Złota Róża.

 

Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Procesję św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12.05.2024 r. W procesji niesiony jest nasz cudowny Obraz Matki Bożej Dziekanowskiej. Zachęcamy gorąco panie a zwłaszcza panów do udziału a także asysty przy Obrazie. To piękna tradycja, którą warto podtrzymać. W tym roku będzie to 770-ta Procesja Skałeczna. Wyjazd o godz. 730. Zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu 724 154 359.

 

Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dwóch terminach: 27.06-5.07  i  23-31.07 br. Szczegóły na plakatach. Zapisy po numerem telefonu 512 981 125.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom, strażakom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.