polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 lutego 2024

5 Niedziela Zwykła

4.02.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek ‑ wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • We wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
  • W sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • W niedzielę ‑ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XXXII Światowy Dzień Chorego.

 

W niedzielę 11 lutego zapraszamy na Wieczór Maryjny, by uczcić Matkę Najświętszą i modlić się za jej przyczyną w intencji chorych. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Różaniec i konferencja a o godz. 1600 Msza św. z procesją maryjną.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji chorych: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Urząd Stanu Cywilnego w Dobczycach prosi o zgłaszanie par małżeńskich zamieszkałych na terenie Gminy Dobczyce, które w 2024 r. będą obchodzić jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego i wyrażają chęć otrzymania medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Informację proszę składać do USC w Dobczycach do dnia 15 lutego. Kontakt telefoniczny: 12 37 21 724, 601 683 719. Pełna treść ogłoszenia w gablocie.

 

Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” w Wiśniowej buduje Ośrodek  Neurorehabilitacji w Lipniku i prosi o wsparcie w formie darowizny lub przeznaczenie 1,5% podatku z działalności firmy na ten cel. Szczegółowe informacje na ulotkach do zabrania do domu.

 

Dziękujemy paniom, panom i młodzieży za rozebranie Szopki i choinek.

 

Orkiestra „Barka” dziękuje za modlitwę i materialne wsparcie w ubiegłą niedzielę.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.